07:37 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje jau galima teikti paraiškas dalyvauti programoje "Lietuva-Rusija"

  © Flickr / Aurimas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  115

  Lietuvoje prasidėjo paraiškų priėmimas dalyvauti Lietuvos ir Rusijos pasienio bendradarbiavimo programoje

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Sausio 10 dieną 2014-2020 metų Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo pasienyje programa paskelbė 1-ąjį kvietimą teikti projektų paraiškas, rašoma „jungtinio techninio sekretoriato" pranešime.

  Paraiškas VĮ Jungtinį techninį sekretoriatą (Konstitucijos prospektas 7) reikia pristatyti iki 2018 metų balandžio 10 dienos 14:00 Lietuvos laiku.

  Programa skirta skatinti ir plėsti Lietuvos ir Rusijos pasienio regionų bendradarbiavimą ir tiesiogiai prisideda prie bendro tikslo — pažangos bendro teritorijos klestėjimo ir geros kaimynystės tarp Lietuvos ir Rusijos srityje.

  Программа приграничного сотрудничества Эитва-Россия
  Regionai, kurie gali teikti paraiškas pažymėti ryškiai žalia spalva

  Kiekviename projekte privalo dalyvauti bent viena Lietuvos organizacija ir bent viena Rusijos organizacija. Kiekviena organizacija turi būti juridinis ne pelno siekiantis asmuo iš Programos teritorijos.

  1-ojo kvietimo metu projektų paraiškos gali būti teikiamos pagal šiuos teminius tikslus (TT) ir prioritetus:

  1-asis TT: Vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas. Prioritetas: Istorinio ir gamtos paveldo atkūrimas ir pritaikymas, kultūros, kultūrinių tinklų kūrimo ir turizmo plėtros skatinimas.

  2-asis TT: Socialinės įtraukties skatinimas ir kova su skurdu. Prioritetas: Socialinės įtraukties skatinimas ir bendradarbiavimas BPS regione gerinant sveikatos priežiūros, socialines ir švietimo paslaugas bei vietos bendruomenės iniciatyvų rėmimas.

  3-asis TT: Gero valdymo vietos savivaldos ir regionų lygmeniu stiprinimas. Prioritetas: Bendradarbiavimo tarp valdžios institucijų skatinimas ir vietos bendruomenių stiprinimas.

  4-asis TT: Valstybinių sienų valdymo ir sienų apsaugos, mobilumo ir migracijos valdymo gerinimas.  Prioritetas: Efektyvaus sienos kirtimo proceso užtikrinimas.

  Programa finansuos 90% kiekvieno atrinkto projekto tinkamų išlaidų. 10%  tinkamų išlaidų turės padengti projekto partneriai. Programos paramos suma vienam projektui sieks nuo 100 000 eurų iki 1 milijono eurų. Projektų trukmė — iki 24 mėnesių.

  Rusija patvirtino tarpvalstybinio bendradarbiavimo su Lietuva finansavimą >>

  Bendras programos biudžetas siekia 25,5 milijonų eurų, 17 milijonų eurų finansuoja  ES. Vienas projektas gali gauti nuo 100 tūkstančių iki 1 milijono eurų paramą.

  Dar šia tema

  Supaprastinta leidimų į sienos apsaugos zoną išdavimo sistema
  Vietoj skirtingų rūšių leidimų veiks vienas sąrašas buvimui pasienio zonoje
  Tegai:
  paraiška, pasienio bendradarbiavimo programa, Rusijos pasienis, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos