11:26 2018 Balandžio 22
Vilnius+ 9°C
Tiesioginis eteris
  Alkoholis, archyvinė nuotrauka

  Po švenčių į darbą atėjo rekordinis neblaivių darbuotojų skaičius

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Patikrinus 20 tūkstančių darbuotojų nustatyta, kad po švenčių būdami nablaivūs į darbą atėjo keturis kartus daugiau žmonių

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Šių metų sutikimo šventės fiksavo neblaivių darbuotojų rekordą, praneša LRT.

  Dalis žmonių į darbą eina neblaivūs, ir tokie, pavyzdžiui, nori vairuoti transportą arba valdyti gamybinę įrangą, reikalaujančią itin greitos reakcijos. Darbdaviai sako — girti ne tik sujaukia grafikus, pridaro finansinių nuostolių, bet ir susižaloja. Paguoda viena — keičiantis kartoms, neblaivių darbe mažėja.

  Keturios mirtinos ir septynios sunkių sužeidimų nelaimės darbe — tokia 2017-ųjų statistika. Viena iš priežasčių — alkoholis. Darbuotojų blaivumo tikrinimo paslaugas siūlančios bendrovės duomenimis, patikrinus 20 tūkstančių darbuotojų, išgėrusiųjų po švenčių atėjo keturis kartus daugiau nei įprastomis darbo dienomis. Trys dienos — po Kalėdų, Naujųjų sutiktuvių ir po stačiatikių Kalėdų — rekordinės.

  "Nuo rugsėjo mėnesio iki šios dienos statistika rodo, kad kiekvieną dieną 0,27% darbuotojų ateina neblaivių, tas skaičius atrodo lygtai mažas, bet, jeigu padauginsim iš metų, statistika sako, jeigu jūs įmonėj turit apie 100 darbuotojų, tai per metus laiko fiksuojat 60 neblaivumo atvejų. Per visą tą periodą buvo netgi 55 atvejai, kai darbuotojai atėjo girtesni nei 1,5 promilės", — tvirtino "Inovatyvių procesų sprendimai" vadovas Darius Didžgalvis.

  Dalis darbdavių taiko prevencines priemones — darbuotojai privalo pūsti į alkoholio matuoklį. Atsiradus neblaivių, stringa įmonės darbas, mažėja našumas. 

  Dar šia tema

  Viena vairuotoja užkirto kelią kitam neblaiviam vairuotojui
  Neblaivių vairuotojų automobiliai gali būti konfiskuojami
  Pirmosiomis 2018 metų dienomis žuvo keturi žmonės
  Tegai:
  girtumas, šventės, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos