06:20 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Skiepai, archyvinė nuotrauka

  Kūdikiai Lietuvoje nuo liepos bus skiepijami nuo B tipo meningokoko

  © Photo: Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (285)
  8501

  Skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos oficialiai įtraukti į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, todėl mažylių skiepijimas vyks nemokamai

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių yra įtraukiami skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos, praneša SAM spaudos tarnuba.

  Skiepai nuo gripo, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Игорь Зарембо

  Planuojama, kad kūdikiai bus pradėti skiepyti jau šių metų liepos mėnesį, kai tik bus nupirktos ir į Lietuvą pristatytos vakcinos.

  Bus skiepijami patys mažiausi, 2 mėnesių sulaukę, pacientai. Kaip ir įprasta, pilną skiepijimo schemą sudarys trys vakcinos dozės, tai reiškia, kad mažyliai bus skiepijami tris kartus ir tėveliams už tai mokėti nereikės. Pirmąją vakcinos dozę gaus 2 mėnesių kūdikiai, antrąją — 4 mėnesių, o trečiąją — 12-15 mėnesių.

  Ministro Verygos teigimu, nuo šiol Lietuva bus viena pirmųjų šalių Europoje, pradėjusi skiepyti vaikus nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Iki šiol šie skiepai buvo įtraukti tik į Airijos, Jungtinės Karalystės ir  Italijos skiepijimų kalendorius.

  "Lietuvoje sergamumas meningokokine infekcija yra gana didelis, o palyginti neseniai sukurta vakcina yra išties labai brangi, todėl tėveliams dažnai būdavo sudėtinga savo mažylius paskiepyti. Tad buvo ieškoma galimybių ir labai džiaugiuosi, kad jos rastos, jog būtų pradėti skiepyti vaikučiai, kurie patiria didžiausią riziką susirgti šia klastinga liga, nusinešančia gyvybes", — sako ministras.

  Tad, pasak Verygos, dabar viskas priklauso nuo Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir jos organizuojamų viešųjų pirkimų procedūrų, kurių metu turi būti nupirktos reikiamos vakcinos, siekiant užtikrinti sklandų mažylių skiepijamą.

  SAM duomenimis, VLK artimiausiu metu pradės vykdyti meningokokinės infekcijos vakcinos pirkimą ir planuojama, kad vakcina Lietuvą pasieks kaip ir numatyta — iki 2018 metų liepos 1 dienos.

  2018 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete šios meningokokinės vakcinos įsigijimui numatyta 2,6 milijono eurų. Vaikams skiepyti skirtas vakcinas VLK perka kasmet, už jas sumokama PSDF lėšomis.

  SAM primena, kad nuo šių metų rudens vaikai bus pradėti skiepyti ir nuo rotavirusinės infekcijos. Šia vakcina bus skiepijami vaikai nuo 2 mėnesių. Jai įsigyti per metus planuojama išleisti apie 600 tūkstančių eurų.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (285)

  Dar šia tema

  Šalies vaikus planuojama skiepyti nuo meningokokinės infekcijos
  Nuo pneumokokinės infekcijos galima pasiskiepyti nemokamai
  Tegai:
  kūdikiai, vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius, skiepai, B tipo meningokokinė infekcija, Lietuva

  Svarbiausios temos