05:12 2018 Kovo 23
Vilnius0°C
Tiesioginis eteris
  Mergina baseine, archyvinė nuotrauka

  Vyriausybė pritarė iniciatyvai dėl kelionių organizatorių klientų apsaugos

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1110

  Lietuvos kelionių organizatoriai turės pervesti iki 1% kelionės kainos į specialiąją sąskaitą; tai leis kompensuoti turistų išlaidas kompanijos bankrutavimo atveju

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Vyriausybė pritarė patobulintam Turizmo įstatymo projektui, kuriuo įtvirtintas papildomas kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo mechanizmas — kelionių garantijų sąskaita, praneša Ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  Kelionių organizatoriai į šią sąskaitą turės sumokėti iki 1% vienos kelionės kainos. Šios įmokos bus kaupiamos  Vyriausybės įgaliotos institucijos ar Vyriausybės įgaliotos turizmo verslo asociacijos depozitinėje sąskaitoje.

  Tikslų įmokų dydį nustatys Vyriausybė, atsižvelgdama į kelionių organizatorių skaičių, prognozuojamą organizuotų turistinių kelionių skaičių ir jų pardavimo kainą.

  Planuojama, kad pakankamas rezervas kelionių organizatorių nemokumo atvejams kompensuoti būtų surinktas per dvejus metus. Sukaupus pakankamai lėšų Vyriausybės sprendimu įmokos galėtų būti mažinamos.

  Kelionių garantijų sąskaitoje sukauptos lėšos būtų naudojamos tik tuo atveju, kai nepakanka kelionių organizatoriaus turimo laidavimo draudimo arba finansinės garantijos lėšų.

  Taip kelionių organizatoriaus nemokumo atveju būtų garantuotas 100% turistų sumokėtų pinigų už organizuotą turistinę kelionę grąžinimas ir turistų pargabenimas į pradinę išvykimo vietą, kaip reikalauja Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių. 

  Kelionių garantijų sąskaitą sukurti Vyriausybė nusprendė dar pernai rugsėjį, tačiau Seimas nepritarė tokiam siūlymui ir spalio pradžioje įstatymų projektų paketą grąžino tobulinti Ūkio ministerijai. Praėjusią savaitę Vyriausybės pasitarime buvo siūloma atidėti šios sąskaitos klausimą ir prireikus jį atnaujinti 2019 metais, kai Europos Komisija pateiks ataskaitą dėl direktyvos nuostatų taikymo. Tačiau ministrų kabinetas laikėsi nuomonės, kad tokia sąskaita turi būti.

  Šiuo metu nuostoliai turistams atlyginami iš kelionių organizatoriaus turimo draudimo lėšų.

  Turizmo įstatymo projektas bus svarstomas Seimo pavasario sesijoje.

  Dar šia tema

  Idėjos kelionėms po Lietuvą: nuo alaus vonios iki gulėjimo debesyje
  Lietuviai mažiau nei pernai keliauja po Rusiją
  Šiemet Vilnius sulauks daugiau nei milijono turistų
  Įvardytos pavojingiausios turistams šalys 2018 metais
  Tegai:
  kelionių organizatoriai, kelionės, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos