05:49 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  Pasiūlymą pateikė partijos "Lietuvos tėvynės - krikščionių demokratų sąjunga" lyderis; analogiškas sprendimas buvo priimtas prieš dieną Vašingtone

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Vilniuje siūloma pervadinti Latvių gatvę, esančią greta Rusijos ambasados, Boriso Nemtsovo vardu praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą ir merą, prašydamas iki Vasario 27 dienos pradėti Vilniaus Latvių gatvės pervadinimo Boriso Nemcovo gatve procedūrą.

  "Nors Vilnius visada buvo ir, tikiu, kad bus užuovėja kovojantiems už demokratišką Rusiją bei visą posovietinę erdvę, tačiau iki šiol laisvės sostinės persekiojamiems ir engiamiems kaimynams idėja nėra tinkamai įamžinta", — sako Landsbergis.

  Jo manymu, geriausias būdas tai padaryti — pervadinant Latvių gatvę, kuri veda į Rusijos Federacijos ambasadą, Nemcovo vardu.

  2016 metų vasario 24 diena Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė rezoliuciją „Dėl Boriso Nemcovo atminimo įamžinimo". Šioje rezoliucijoje buvo numatyta, kad savivaldybės administracija parengs visus reikiamus sprendimus Boriso Nemcovo atminimo įamžinimui, jo vardu bus pavadinta gatvė arba skveras.

  Iki šiol tarybos priimtos rezoliucijos idėjos liko neįgyvendintos.

  Išvakarėse Vašingtono miesto taryba patvirtino aikštės prieš Rusijos ambasados Boriso Nemcovo pervadinimą. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad "tai tikrai yra miesto valdžios prerogatyva, fone toč kai dvišalių santykiai  tarp mūsų dviejų šalių (Rusijos ir JAV — Sputnik), švelniai tariant, galėtų būti geresni".

  Rusijos politikas Borisas Nemcovas nužudytas 2015 metų vasario 27 dieną Maskvoje.

  Tegai:
  Seimas, Latvių gatvė, Vilnius

  Svarbiausios temos