06:27 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  938

  Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius, daugelis problemų kilo ne pernai ir ne šiemet, o dėl per daugelį metų priešgaisrinei apsaugai skiriamo nepakankamo finansavimo

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Didinti ugniagesių atlyginimus, kurie beveik nesikeitė ne vienerius metus, pradėjome dar pernai, jie didės ir šiais metais, pabrėžė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Kęstutis Lukošius. 

  "Tai yra vienas iš svarbiausių prioritetų", — teigia Lukošius. 

  Pagal  šiems metams  darbo užmokesčiui skirtas lėšas, vidutiniškai atlyginimas ugniagesiams "į rankas" turėtų padidėti apie 25 eurus per mėnesį. Be to, iš vidinių šios tarnybos rezervų papildomai darbo užmokestis pareigūnams dar kils ne mažiau nei 25 eurai "į rankas" per mėnesį.

  Pasak Lukošiaus, valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje daugelis problemų radosi  ne pernai ir ne šiemet, o dėl per daugelį metų priešgaisrinei apsaugai  skiriamo nepakankamo finansavimo.

  "Buvo atlikta vidinių resursų peržiūra, kuri mums padėjo sutaupyti per 2 milijonus eurų. Šias lėšas skiriame ugniagesių darbo užmokesčiui. Žinoma, lėšų poreikis kur kas didesnis. Nors šiems metams jų negavome  tiek, kiek buvome prašę, bet per pastaruosius kelerius metus mūsų tarnybos biudžetas pirmąkart padidėjo 4,3%", — pridūrė jis.

  Dėl daugelio susikaupusių problemų  yra tariamasi  ir su ugniagesių bendruomene, profesinėmis sąjungomis. Drauge ieškoma sprendimų, kurie padėtų  gerinti ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas,  daug dėmesio skiriama, kad ugniagesiai gelbėtojai būtų aprūpinti tinkamais darbo drabužiais,  naujesne gaisrine įranga  ir transporto priemonėmis. 

  Departamento vadovas Lukošius sako, kad nors  tarnyboje šiuo metu ir trūksta  350 ugniagesių gelbėtojų, bet ši problema yra sprendžiama  organizuojant ir planuojant pamainų budėjimą.

  Per praėjusius 2017 metus šalyje kilo 9405 gaisrai, kuriuose žuvo 104 žmonės.

  Gaisrų statistika Lietuvoje
  © Sputnik /
  Gaisrų statistika Lietuvoje

  Dar šia tema

  Ugniagesiai primena, kaip saugiai elgtis virtuvėje
  Kartais, gesindami gaisrą, ugniagesiai sulaukia grasinimų ir įžeidinėjimų
  Ugniagesiai aiškina, kodėl ugnis kelia pirčių stogus
  Ugniagesių perspėjimas: artėjant šalčiams sutvarkykite krosnis
  Lietuvos ugniagesys gelbėtojas bėgs nuo Dakaro iki Vilniaus
  Tegai:
  ugniagesiai gelbėtojai, atlyginimų didinimas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Kęstutis Lukošius, Lietuva

  Svarbiausios temos