11:50 2018 Balandžio 22
Vilnius+ 9°C
Tiesioginis eteris
  Kompiuteris, archyvinė nuotrauka

  Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42 0 0

  Lietuvoje bus steigiama Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinė sistema, kurioje bus atveriami papildomi duomenys apie viešosios informacijos rengėjus (skleidėjus) ir jų veiklą

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kurios leis užtikrinti didesnį visuomenės informavimo procesų skaidrumą ir viešosios informacijos objektyvumą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Visuomenės informavimo įstatymo projektą parengė Kultūros ministerija.

  Bus steigiama Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinė sistema, kurioje bus atveriami papildomi duomenys apie viešosios informacijos rengėjus (skleidėjus) ir jų veiklą.

  Pagal priimtas pataisas pareiga deklaruoti duomenis nustatyta ne tik viešosios informacijos rengėjo (skleidėjo) dalyviams, kurie turi daugiau kaip 10% viešosios informacijos rengėjo (skleidėjo) akcijų ar turto, bet visiems viešosios informacijos rengėjo (skleidėjo) dalyviams, nepriklausomai nuo jų turimo turto dalies ar akcijų skaičiaus.

  "Informavimo procesų skaidrumas — labai svarbus šiuolaikinės visuomenės elementas. Kalbėdami apie atsparumą išorinėms informacinėms grėsmėms, neturime pamiršti mus supančios visuomenės informavimo aplinkos skaidrumo ir veiksnių, galinčių jį menkinti. Privalome tais pačiais viešumo instrumentais šalinti priežastis rastis korupcijai tiek viešajame, tiek ir privačiame sektoriuose, apsaugodami nuo žalingo jos poveikio visuomenės informavimo sritį ir jos adresatą — visuomenę", — pažymėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

  Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinė sistema bus formuojama Juridinių asmenų registre (JAR), Juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje (JADIS), Licencijų informacinėje sistemoje (LIS), kituose valstybės registruose ir informacinėse sistemose kaupiamų duomenų pagrindu.

  Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, kadangi didžioji dalis viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų duomenų yra kaupiami valstybės registruose ir informacinėse sistemose, šių duomenų viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams papildomai deklaruoti nereikės.

  Už naujas nuostatas balsavo 84 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 10 parlamentarų. Ši nauja tvarka įsigalios 2019 metų lapkričio 1 dieną.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė Geteborge pristatys Lietuvos patirtį kovoje su "fake news"
  Žodžių junginys "fake news" tapo metų žodžiu
  Estija padidino išlaidas valstybės propagandai daugiau nei dešimt kartų
  Grybauskaitė pasiūlė ES pagalbą "propagandos mitams" išsklaidyti
  "RuBaltic" papasakojo apie lietuviškos propagandos nesėkmes Rusijoje
  Tegai:
  Visuomenės informavimo įstatymas, pataisos, Kultūros ministerija, Seimas, Liana Ruokytė-Jonsson
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos