02:29 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (158)
  109

  Anot Petrauskienės, sujungiant universitetus, mažinamas studijų programų dubliavimas, sutelkiami moksliniai pajėgumai, didesnės galimybės vykdyti tarpkryptines studijas ir tyrimus

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Seime pritarė, kad Lietuvos edukologijos universitetas ir Aleksandro Stulginskio universitetas būtų prijungti prie Vytauto Didžiojo universiteto, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  LEU, ASU  ir VDU pasiūlyta iki šių metų kovo 1-osios pateikti Seimui universitetų reorganizavimo planąir reorganizavimo sąlygas.

  "Dalies Kauno universitetų sujungimas savaime neišspręs visos Kauno aukštųjų mokyklų problematikos, tai tik pirmas žingsnis telkiant mokslo ir studijų potencialą. Šis Seimo sprendimas yra daugiau nei metus trukusių diskusijų rezultatas. Apie poreikį jungti universitetus kalbama seniai. Šis sprendimas — realus žingsnis. Jį priimant buvo atsižvelgta į Vyriausybės nutarimą, aukštųjų mokyklų siūlymus, įgyvendinamas Seimo nutarimas dėl valstybinių universitetų tinkle optimizavimo", — pabrėžė ministrė Jurgita Petrauskienė.

  Anot ministrės, sujungiant universitetus, mažinamas studijų programų dubliavimas, sutelkiami moksliniai pajėgumai, didesnės galimybės vykdyti tarpkryptines studijas ir tyrimus. Siekiant stiprinti kokybę, numatomos investicijos į studijų programų atnaujinimą, dėstytojų kvalifikacijos tobulinimą, mokslinius tyrimus.

  Nutarta, kad Lietuvos edukologijos universitetui patikėtas valstybės nekilnojamasis turtas po reorganizavimo bus perduotas Vyriausybei.

  Kaune numatyta sukurti trijų valstybinių  universitetų tinklą. Reorganizuotų VDU, LEU ir ASU veiklas vykdant Kaune, o dabartiniams LEU studentams sudarant sąlygas studijas baigti Vilniuje.

  Antras Kauno valstybinių universitetų tinklo kūrimo žingsnis — LSU prijungti prie LSMU, užtikrinant LSU studijų ir mokslinės veiklos tęstinumą.


  Toliau plėtojamas Kauno technologijos universitetas, telkiantis technologijos ir fizinių mokslų sričių potencialą.

  Už tai numatantį nutarimą balsavo 64 Seimo nariai, prieš — 7, susilaikė 4.

  Lietuvos universitetai ištuštėjo

  Lietuvos universitetai ištuštėjo 40% per laikotarpį nuo 2010 iki 2017 metų, pagal centro "MOSTA" atliktus tyrimus. Tuo pat metu labai auga universitetų ūkio ir administracijos išlaidos.

  Palyginti su 2010 metais, jos išaugo taip pat beveik 40%. Vadinasi, pinigai leidžiami ne studentams, o pastatams ir jų administravimui.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (158)

  Dar šia tema

  ŠMM: liks tik 9 universitetai ir atsiras galimybė studijuoti nemokamai
  Lietuvoje reorganizuojami universitetai švietimo kokybei pakelti
  Vilniaus universitetas pateko tarp 30 geriausių universitetų
  Priimtų į universitetus studentų skaičius sumažėjo dėl pakeltų reikalavimų
  Kur stoti: labiausiai studentus vilioja Vilniaus universitetas
  Tegai:
  reorganizacija, universitetai, Švietimo ir mokslo ministerija, Seimas, Jurgita Petrauskienė, Lietuva

  Svarbiausios temos