23:51 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Seimas po pateikimo pritarė siūlymui nepriklausomybės gynėjams kompensuoti pusę išlaidų socialinio būsto nuomai

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Seimas nusprendė pradėti svarstyti siūlymą nepriklausomybės gynėjams, "nukentėjusiems nuo 1990 metų sausio 11-13 dienų ir po to, vykdytos SSSR agresijos", kompensuoti 50% socialinio būsto nuomos išlaidų, rašo Seimo spaudos tarnyba.

  Seimo narė Virginija Vingrienė, pristatydama Seimui projektą teigė, kad šie žmonės gyvena dažniausiai savivaldybės suteiktuose socialiniuose būstuose, nes neturi pakankamai pajamų savo būstui, bei privalo susimokėti būsto nuomos mokestį.

  "Įvertinus šių žmonių svarų indėlį į Lietuvos laisvės, nepriklausomybės ir demokratijos siekį, turime išspręsti jų skurdo problemas, užtikrinant šiems žmonėms orias gyvenimo sąlygas", — sako Vingrienė. 

  Šiuo metu galiojančiame įstatyme nukentėjusiems asmenims įtvirtintos 50% kompensacijos už būsto šildymą, karštą vandenį, geriamąjį vandenį ir nuotekas, dujas, kietąjį ir skystąjį kurą, elektros energiją, laidinio telefono abonentinį (mėnesinį) mokestį, žemės, esančios po daugiaaukščiu gyvenamuoju namu ir priskirtos kompensacijų už būstą gavėjams, mokestį, bendrojo naudojimo objektų naudojimo išlaikymą ir naudojimąsi jais, komunalinių atliekų išvežimą.

  Sausio 13-oji — šventė su ašaromis akyse >>

  Naujovėms pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Projektą plenariniame posėdyje nuspręsta svarstyti pavasario sesijoje. Šiuo klausimu taip pat nuspręsta kreiptis Vyriausybės išvados.

  Dar šia tema

  Sausio 13-oji Vilniuje: savivaldybės languose sužibo 600 žvakučių
  Rusija parems savo piliečius teisme, Sausio 13-osios įvykių byloje
  Kaltinimai Sausio 13-osios įvykių byloje pareikšti dar dviem Rusijos piliečiams
  Baigtas tyrimas dėl dviejų Rusijos piliečių įtariamųjų Sausio 13-osios byloje
  Tegai:
  socialinis butas, kompensacija, Sausio 13-osios įvykiai, Lietuva

  Svarbiausios temos