20:04 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Sekmadienį Klaipėdoje baigėsi 2019 metų Pasaulio rankinio čempionato atrankos etapas; Lietuvos rinktinė pasiekė 100 procentinį rodiklį trijose rungtynėse ir pateko į kitą atrankos etapą, kurį 2019 metais surengs Vokietija ir Danija

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Tik grupės nugalėtojas patenka į kitą atkrintamų varžybų (play-off) etapą ir prieš lemiamą sekmadienio susitikimą Latvijos ir Lietuvos rinktinės turėjo po du laimėjimus.

  Pirmiausia latviai pavargo kovodami su Gruzijos rinktine, tačiau galų gale nugalėjo ją (24:21), o Izraelio rinktinę jie nugalėjo tiesiog per paskutines sekundes (29:28).

  Lietuvos rinktinė į lemiamą susitikimą ėjo tvirtesniais žingsniais. Izraelio komandą Mindaugo Andriuškos globotiniai sutriuškino su rezultatu 36:20, o rungtynėse su Gruzija tenkinosi kuklesne pergale — 24:20. Tai reiškė, kad, norint laimėti pirmąją vietą ir tęsti kovą už kelialapį į 2019 metų Pasaulio čempionatą lietuviams rungtynėse su latviais tereikėjo sužaisti lygiosiomis.

  Lemiamose rungtynėse pelnyti taškus pradėjo Latvijos rinktinės lyderis Dainis Krištopans, tačiau šeimininkai greitai perėmė iniciatyvą į savo rankas, be to,  prie vartų puikiai žaidė Giedrius Morkūnas. Tai leido lietuviams įsiveržti į priekį —  5: 2.

  Latviai paprašė pertraukos, Aivis Jurdžs įsiveržė į priekį  su savo partneriais ir bendromis pastangomis svečiai atstatė pusiausvyrą — 7:7. Be to, pirmojo kėlinio pabaigoje jie sugebėjo pirmą kartą pirmauti rungtynėse, tačiau likusių iki pertraukos šešių sekundžių Lietuvos komandai buvo gana, kad sulygintų rezultatą (pasižymėjo Mindaugas Dumčius) — 15:15.

  Prieš antrosios žaidimo pusės pradžią šeimininkai prarado dėl traumos Vaidotą Grosą. Tačiau sėkmingas Morkūno žaidimas paskutiniame etape ir sėkmingos komandos lyderio Aideno Malašinsko atakos leido lietuviams vėl įsiveržti į priekį — 21:17.

  Latvijos rankininkai iki pačios žaidimo pabaigos įnirtingai bandė pasivyti varžovą, tačiau Lietuvos rinktinė kaimynams neleido priatrėti arčiau nei dviem taškais — 29:27.

  Taigi, Lietuvos rinktinė pasiekė 100 procentinį rodiklį (trys laimėjimai trejose rungtynėse) ir pateko kitą Pasaulio čempionato atrankos etapą, kurį 2019 metais surengs Vokietija ir Danija.

  Dar šia tema

  MIA "Rossija segodnia" atidarė FIFA 2018 spaudos centrų karštąsias linijas
  Pasaulio futbolo čempionatas specialiajame Sputnik projekte
  Meilutytė baigė darbą su treneriu Andrijausku
  Lietuvos piloto salto "Dakare-2018"
  Tegai:
  rankinis, Pasaulio rankinio čempionatas, Klaipėda, Lietuva

  Svarbiausios temos