22:59 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  Visuomenė

  Lenkija ieško gyvųjų buvusių koncentracijos stovyklų darbuotojų

  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  89 0 0

  Lenkijos Nacionalinio atminio instituto atstovai kreipėsi į Interpolą su prašymu suteikti informaciją, ar dar gyvi koncentracijos stovyklų, veikusių Lenkijos teritorijoje, darbuotojai

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Lenkijos Nacionalinio atminimo institutas tiria buvimo vietą apie 1,6 tūkstančio  SS atstovų, kurie dirbo koncentracijos stovyklose šalies teritorijoje Antrojo pasaulinio karo metu, praneša RIA Novosti su nuoroda į Instituto atstovą.

  "Pagrindinė nusikaltimų prieš Lenkijos tautą tyrimo komisija kreipėsi į Interpolą su prašymu nustatyti, ar dar gyvi yra koncentracinių stovyklų darbuotojai",- sakė Lenkijos Instituto atstovas.

  Šiuo metu Institute veikia speciali prokuroro, archyvaro ir kelių istorikų grupė. Tyrimo rezultatais buvo nustatytos 1,6 tūkstančio SS atstovų asmenybės, o iš viso jų buvo daugiau nei 20 tūkstančių žmonių.

  Nuotraukos ir kalinių apranga Aušvico koncentracijos stovykloje. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Užklausos susijusios su Vokietijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Kroatijoje, Serbijoje, Slovėnijoje, Nyderlanduose ir Ukrainoje gyvenančiais žmonėmis.

  Antrojo pasaulinio karo metu Lenkijos teritorijoje veikė kelios nacistinės Vokietijos koncentracijos stovyklos, tarp jų Buchenvaldas, Majdanekas, Zaksenhauzenas, Treblinka. Aušvico koncentracijos stovykla buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovyklų, įkurta nacistų okupuotoje Lenkijoje. Todėl ji tapo pagrindiniu Holokausto simboliu. Koncentracijos stovykloje iš viso 1941 — 1945 metais buvo nužudyta apie 1,4 milijonų žmonių, 1,1 milijonas iš jų — žydai.

  Dar šia tema

  Lietuvos kariai treniruojami buvusioje koncentracijos stovykloje
  Kauno žydų žudynės "Lietuvos partizanų" rankomis
  Tegai:
  koncentracijos stovykla, Interpolas, Lenkija

  Svarbiausios temos