18:36 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Apie 40 senjorų budės prie 24 mokyklų perėjų Antakalnyje, Šnipiškėse, Senamiestyje, Justiniškėse, Žirmūnuose, Lazdynuose, Karoliniškėse, Šeškinėje, Vilkpėdėje, Naujininkuose, Naujamiestyje ir Verkiuose

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Sausio 15-19 dienomis senjorai budės prie pėsčiųjų perėjų kiekvieną rytą prieš pamokas, kad moksleiviai saugiai pasiektų mokyklas, kol rytai dar tokie tamsūs, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Šiuo metu prie iniciatyvos prisijungė 37 Lietuvos "Bočių" Vilniaus skyriaus ir Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto senjorai, kurie budės prie 24 mokyklų perėjų. Senjorai vaikus palydi Antakalnyje, Šnipiškėse, Senamiestyje, Justiniškėse, Žirmūnuose, Lazdynuose, Karoliniškėse, Šeškinėje, Vilkpėdėje, Naujininkuose, Naujamiestyje ir Verkiuose.

  Šios akcijos iniciatorius Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis pastebi, kad toks bendradarbiavimo sumanymas jau senokai sėkmingai gyvuoja užsienio šalyse.

  "Naujoji miesto administracija siekia į aktualias miesto gyvenimo sritis įtraukti norinčius padėti bei aktyvia veikla užsiimti senjorus — itin dažnai jų per gyvenimą sukaupta patirtis ir išmintis yra pamirštama sulig žmonės išeina į pensiją. Šia akcija siekiame tiek šio tikslo, tiek, be abejo, padidinti moksleivių saugumą ankstyvais ir tamsiais rytais", — pasakojo Poderskis.

  Sostinės savivaldybė prie akcijos pakvietė prisidėti ir partnerius: "Lietuvos draudimas" senjorams parūpino ryškias liemenes su atšvaitais, o savanoriškai šaltyje  besidarbuojančius senjorus kiekvieną dieną kava sušildys ir nemokamai pavaišins "Caffeine".

  Tegai:
  moksleiviai, senjorai, Vilnius

  Svarbiausios temos