12:18 2019 Birželio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1316
 • RUB71.5191
  Pensininkai, archyvinė nuotrauka

  Lietuviai sukaupė pensijai beveik 3 mlrd eurų

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pensijos Lietuvoje (21)
  23 0 0

  Tarp II pakopos pensijų fondų klientų daugėja jaunų žmonių, kurie sutinka prie kaupimo prisidėti ir savo lėšomis

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Lietuvos gyventojų santaupos II pakopos pensijų fonduose artėja prie 3 milijadų eurų ribos, praneša LRT su nuoroda į Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociaciją (LIPFA).

  Vien pernai II pakopos pensijų fondai dirbančiųjų santaupas padidino 106,4 milijonais eurų. Nuo veiklos pradžios pensijų fondai jau uždirbo 571,2 milijoną eurų. Visų pensijų fondų svertinė 2017 metų grąža siekė 4,51%, akcijų pensijų fondai uždirbo net 9,17% grąžą.

  Prie II pensijų pakopos pernai prisijungė 43,5 tūkstan2i7 naujų dalyvių ir dabar pensijai kaupia beveik 1,3 milijonas žmonių. Nuo veiklos pradžios II pakopos pensijų fondai 113,1 milijonų eurų jau yra pervedę išėjusiems į pensiją arba paveldėtojams.

  "Pastebime, kad tarp II pakopos pensijų fondų klientų daugėja jaunų žmonių, kurie sutinka prie kaupimo prisidėti ir savo lėšomis. Tai suprantama, nes prastėjant šalies demografiniams rodikliams ir senstant visuomenei jau nebesitikima, kad asmeniškai nesirūpinant pensija bus galima oriai pragyventi", — sako LIPFA prezidentas Šarūnas Ruzgys.

  Kadangi dalyvavimo II pensijų pakopoje rezultatai priklauso nuo kaupimo laiko ir įneštų lėšų, jauni žmonės joje turi geriausias galimybes, nes kaups pakankamai ilgai.

  LIPFA vadovas tikisi, jog  valdžios atstovai išgirs socialinių partnerių nuomonę dėl pensijų sistemos Lietuvoje, kad nebūtų pakartota trumpalaikė ir, kaip rodo situacija, neefektyvi priemonė esamus pensininkus gelbėti būsimų sąskaita, kaip buvo pasielgta per 2008 metų krizę.

  II pakopa buvo sukurta siekiant balansuoti pensijų išmokas ir mažinti "Sodrai" tenkančią naštą. II pakopos pensijų fonduose kaupiamos lėšos pervedamos iš darbdavio "Sodrai" mokamų socialinių draudimo įmokų. 2013 metais vykusios reformos metu šalies gyventojams, dalyvaujantiems pensijų kaupimo sistemoje, buvo sudarytos galimybės pasirinkti, ar jie nori patys prisidėti prie kaupimo, mokėdami papildomas įmokas į pensijų kaupimo sąskaitą. Tokiu atveju valstybė asmeniui skiria papildomą skatinamąją įmoką, priklausančią nuo užpraeitų metų vidutinio darbo užmokesčio.

   2016 metais Lietuvoje vienam pensininkui teko 3,5 dirbančiojo, tačiau jau 2030 metais šis santykis sumažės iki 2,1.

  Temos:
  Pensijos Lietuvoje (21)

  Dar šia tema

  Tyrimas: ateities pensininkams sunkiausiai būtų sumažinti išlaidas maistui
  "Sodra" išmokės mirusiųjų pensininkų kompensacijas jų paveldėtojams
  Tegai:
  pensijų fondas, pensininkai, pensijos, Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociaciją, Lietuva

  Svarbiausios temos