11:59 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Antradienio vakarą ir trečiadienio naktį Lietuvoje prognozuojama pūga, ugniagesiai gyventojus įspėja pasirūpinti saugumu

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą išsiuntė šalies gyventojams pranešimą į mobiliuosius telefonus dėl pūgos.

  "Sausio 16-osios vakare, pradedant vakariniais rajonais kils pūga. Naktį iš sausio 16-osios į 17-ąją sningant ir pučiant stipriam pietryčių vėjui (gūsiai — 15-20 m/s) pūga numatoma daugelyje rajonų. Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus" — rašoma gelbėtojų pranešime.

  Ugniagesiai gelbėtojai įspėja ir pataria: išgirdus pranešimus apie kilsiančią pūgą, jei yra galimybė geriau pasilikti namie,  nes per pūgą sumažėja matomumas, sutrinka tiek miesto, tiek tarpmiestinio transporto eismas. Pasirūpinkite maisto, vandens ir kuro atsargomis. Sandariai uždarykite pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas.

  Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę oro temperatūrą nei yra iš tikrųjų. Eidami į lauką, būtinai šiltai bei patogiai apsirenkite: suaugusieji ir vaikai turi dėvėti kepurę, megztą šaliką, kumštines pirštines, šiltus batus ir drabužius.

  Be reikalo nevykite į tolimas keliones, jei vykstate, važiuokite ne vienas. Jei pūga užklupo kelyje, sustokite ir palaukite, kol pūga aprims. Automobilį reikia pasukti prieš vėją, retkarčiais išlipti iš jo ir nukasti sniegą, kad neužpustytų. Neužsnigtas automobilis yra geras orientyras ieškantiems draugams ar gelbėtojams.

  Negalima laikyti nuolatos įjungto automobilio variklio, tik periodiškai jį įjunkite. Reikia stebėti, kad išmetamojo dujų vamzdžio neužverstų sniegas. Be to, nepalikite automobilio ir neišeikite pėsčiomis — smarkiai sningant, matomi orientyrai tik iš pradžių gali pasirodyti patikimi, paėjus keliasdešimt metrų, juos galima pamesti iš akių.

  Kaimo gyventojams, sužinojus apie galimą pūgą, reikia paruošti gyvuliams pašaro ir vandens atsargų. Kad išvengtumėme gaisro, rekomenduojama  nesinaudoti savos gamybos elektros šildymo prietaisais, nejungti kelių elektros prietaisų į vieną elektros lizdą ir nepalikti jų įjungtų į tinklą be priežiūros.

  Medikai pataria, kaip apsisaugoti nuo nušalimo >>

  Per pūgą pavojinga stovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų. Taip pat nereikėtų  statyti automobilių po medžiais.

  Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų pasirūpinti savo  šeimų ir artimųjų saugumu, nepamiršti kaimynų, ypač vienišų senolių, nes geranoriškas perspėjimas ar pagalba kartais padeda išvengti skaudžių pasekmių. O gresiant ar ištikus nelaimei skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.

  Pavojingi meteorologiniai reiškiniai
  © Sputnik /
  Pavojingi meteorologiniai reiškiniai
  Tegai:
  vėjas, oras, pūga, Lietuva

  Svarbiausios temos