23:25 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (336)
  0

  Eksperimentai parodė, kad didelis druskos kiekis maisto produktuose sukelia demenciją pelėms

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Didelis druskos vartojimas yra susijęs su smegenų kraujagyslių ligomis ir kognityviniais sutrikimais, padarė išvadą mokslininkai iš Kornelio universiteto (JAV), jų tyrimų rezultatai paskelbti moksliniame leidinyje Nature Neuroscience.

  Amerikiečių tyrimas yra pirmasis šioje srityje. Mokslininkai sugebėjo nustatyti ir įrodyti didelės druskos vartojimo santykį su smegenų kraujagyslių ligomis ir kognityviniais sutrikimais

  Atitinkami eksperementai buvo vykdomi su pelėmis: jų dieta buvo sudaryta iš didelio kiekio druskos. Galiausiai gyvūnams išsivystė silpnaprotystė. Kai kuriais atvejais arterinio kraujo spaudimo padidėjimas užfiksuotas nebuvo, nors žmogui hipertenzija yra pirmoji druskos pertakliaus maiste pasekmė.

  Siekiant pariktinti, ar peles serga silpnaprotyste, buvo atliekami testai: labirintų praėjimas, lizdų statymas, o taip pat daiktų atpažinimas. Galimas druskos poveikis žmogaus demencijos vystymuisi dar nėra nustatytas.

  Tyrėjams taip pat pavyko nustatyti tokios druskos įtakos smegenims mechanizmą, ir išbandyti specialų preparatą, blokuojantį tam tikras medžiagas, kurios susidaro esant jos pernalyg dideliui kiekiui organizme.

  Tyrimai šioje srityje, kaip pažadėjo Amerikos mokslininkai, tęsis.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja suaugusiems kasdien suvartoti tik apie 5 gramus druskos. Pasak ekspertų, dauguma žmonių žymiai viršija šią ribą.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (336)

  Dar šia tema

  Mokslininkai papasakojo, kada įprotis daryti asmenukes tampa liga
  Mokslininkai įvardijo artėjančios mirties požymius
  Mokslininkai nustatė ryšį tarp tautos mentaliteto ir alkoholizmo
  Mokslininkai išsiaiškino, ką patiria žmonės po mirties
  Mokslininkai išaiškino, kuo žalingas miegas lėktuve
  Tegai:
  druska, moksliniai tyrimai, maistas, JAV

  Svarbiausios temos