11:30 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis (45)
  63

  Lietuvos vyskupai atleido katalikus nuo Gavėnos penktadienio vasario 16 dieną

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Lietuvis vyskupų konferencijos sekretoriatas (LVK) paskelbė, kad vasario 16-ąją, kada Lietuvoje bus minimas valstybės atkūrimo šimtmetis, galima valgyti mėsą, nors ši diena ir sutaps su Gavėnios penktadieniu, rašoma LVK pranešime spudai.

  Gruzijos virtuvės pasininko pyragas
  © Sputnik / Denis Aslanov

  Pelenų diena prasideda Gavėnia, skirta pasiruošti Jėzaus Kristaus mirties ir prisikėlimo — Velykų šventei. Šis tikintiesiems svarbus susikaupimo laikas yra paženklintas atgaila, artimo meilės darbais ir malda.

  Viena iš konkrečių atgailos išraiškų yra susilaikymas nuo mėsiškų valgių (abstinencija). Todėl visais metų penktadieniais, o ypač Gavėnios metu, prisimenant Jėzaus Kristaus kančią ant Kryžiaus, katalikai turi pareigą susilaikyti nuo mėsiškų valgių.

  "Šiemet pirmąjį Gavėnios penktadienį švenčiame vasario 16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Atsižvelgdami į šią džiugią ir reikšmingą mūsų Valstybės sukaktį, Lietuvos vyskupai kviečia visus jungtis į padėkos už laisvės dovaną maldą ir pirmąjį šių metų Gavėnios penktadienį, vasario 16 deiną, atleidžia tikinčiuosius nuo pareigos susilaikyti nuo mėsiškų valgių", — skelbia vyskupai.

  LVK primena, kad pareiga susilaikyti nuo mėsiškų valgių ir toliau galioja visais kitais metų penktadieniais, o visi pageidaujantys nuo mėsiškų valgių galės susilaikyti ir šių metų vasario 16 dieną.

  2011 metų Lietuvos gyventojų surašymo duomenimis, Romos katalikų tikėjimą išpažįsta 77% šalies gyventojų.

  Temos:
  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis (45)

  Dar šia tema

  Fotofaktas: Grybauskaitė vaišina miltų ir bulvių blynais
  Lietuvos katalikai švenčia Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventę
  Tegai:
  katalikai, katalikų bažnyčia, maistas, Velykos, Lietuva

  Svarbiausios temos