10:32 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Akcija Ar dar gyva Deimantė? Vilniuje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Vilniuje vyko akcija prieš pedofilijos bylos nutylėjimą

  © Photo : Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (21)
  490152

  Lietuvoje vėl įsiliepsnojo skandalas dėl nusikaltimo prieš Deimantę, tyrimo smulkmenas valdžia nutyli jau kelis metus

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Vilniuje, šalia Prezidentūros, įvyko akcija "Ar dar gyva Deimantė?", skirta pedofilijos bylos tyrimui. Daug klausimų kilo dėl to, kaip visuomenė informuojama apie šios bylos ikiteisminį tyrimą.

  Praėjusį savaitgalį Lietuvoje vėl įsiliepsnojo skandalas dėl nusikaltimo prieš nepilnametę mergaitę. Valdžia kruopščiai nutyli šį įvykį.

  Disidentė Nijolė Sadūnaitė Lietuvos Laisvės premijos įteikimo metu palygino Sausio 13-osios įvykius su verslininko Drąsiaus Kedžio šeimos tragedija, kuomet vyras nušovė savo dukters Deimantės prievartautoją.

  2010 metais Kedys nušovė Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių už savo dukters 8-metės Deimantės seksualinį prievartavimą. Po to Deimantės tėvas buvo nužudytas (tyrimas taip ir nenustatė, kas ir kaip tai padarė), o Deimantę iš šeimos, kurioje ji buvo auginama, jėga paėmė 240 ginkluotų Lietuvos policininkų.

  Teismas nusprendė grąžinti Deimantę jos motinai (kuri pati ir atidavė Deimantę  seksualiai išnaudoti), tai reiškia, kad atidavė mergaitę į žmonių, prieš kuriuos ji liudijo, rankas.

  Totalinė informacijos blokada

  Sadūnaitės teigimu, praėjo aštuoneri metai po to, kai dingo mergaitė, o visuomenėje nėra jokios informacijos, ar Deimantė iš viso dar gyva. Disidentė teigė, kad Lietuvoje vyksta totalinė informacijos apie "pedofilijos bylą" blokada.

  Valdžia neišplatino jokios oficialios informacijos, o dabartinis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, kuris tragedijos metu ėjo Vidaus reikalų ministro pareigas, neprisiėmė atsakomybės už nusikaltimo aplinkybių išsiaiškinimą. Klausimus apie mergaitės likimą Sadūnaitė uždavė ne tik Skverneliui, bet ir šalies prezidentei Daliai Grybauskaitei bei Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui.

  Disidentės teigimu, nusikaltimas nutylimas todėl, kad pedofilais šioje byloje gali būti pripažinti žmonės, kurie šiuo metu Lietuvos politikoje eina aukštas pareigas.

  Nepatogūs klausimai prieš vasario 16-ąją

  Sadūnaitė paprašė valdžios atstovų pateikti duomenis apie Deimantės bylos tyrimą iki vasario 16 dienos, kai Lietuva švęs valstybės atkūrimo šimtmetį. Priešingu atveju disidentė negalės džiaugtis šia datai.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (21)
  Tegai:
  pedofilija, akcija, Deimantė Kedytė, Drąsius Kedys, Nijolė Sadūnaitė, Vilnius

  Svarbiausios temos