10:36 2019 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1026
 • RUB70.7241
  Sumuštinis, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje parduodamuose produktuose sumažės cukraus, druskos ir riebalų kiekis

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  5010

  Viešasis sektorius ir maisto pramonė nusprendė bendradarbiauti, siekdami pagerinti maisto produktų sudėtį ir sudaryti palankesnes sąlygas gyventojų mitybai

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir atsakingi maisto produktų gamintojai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsipareigoja gerinti maisto produktų sudėtį — mažinti cukraus, druskos ir riebalų kiekį juose, siekiant užtikrinti geresnę ir sveikesnę jų sudėtį, praneša SAM spaudos tarnyba.

  Tad šis susitarimas su maisto pramone, prie kurio kviečiamos jungtis ir kitos produktus gaminančios bendrovės, yra vienas iš žingsnių, siekiant sudaryti palankesnes sąlygas gyventojų mitybai.

  Taigi pirmieji prie šios savanoriškos iniciatyvos prisijungė ir bendradarbiavimo susitarimus pasirašė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kompanijų, kurių padaliniai veikia Lietuvoje, atstovai. Tai UAB "Coca-Cola HBC Lietuva" ir UAB "Coca-Cola Baltija", UAB "Eckes-Granini Lietuva", UAB "Fazer Lietuva", UAB "Kėdainių konservų fabrikas", UAB "Malsena Plius", UAB "Mars Lietuva", UAB "Nestle Baltics", UAB "Orkla Foods Lietuva", UAB "Rūta", UAB "Vilniaus margarino gamykla".

  Atsižvelgiant į paplitusį aukštą gyventojų sergamumą lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos Komisija rekomenduoja gerinti gyventojų mitybą — mažinti suvartojamos druskos, sočiųjų riebalų, paprastųjų angliavandenių (cukrų) kiekį, mažinti šių medžiagų kiekius rinkai tiekiamuose maisto produktuose.

  "Lietuva, kaip ir kitos valstybės, saugodamos gyventojų sveikatą, yra įpareigotos sumažinti minėtų suvartojamų medžiagų kiekius iki PSO rekomenduojamų normų. Džiugu, kad socialiai atsakingas verslas prisideda prie sveikesnės gyvensenos puoselėjimo. Ne paslaptis, kad šiandien maisto produktuose yra itin dideli kiekiai cukraus, druskos, riebalų, kuriuos bent dalinai sumažinus galima pasiekti daug sveikesnio gyvenimo būdo nekeičiant savo įpročių", — sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad šalies gyventojai kas dieną su maistu gauna daugiau nei rekomenduoja PSO normos: druskos — 40%, riebalų — 39%, sočiųjų riebalų — 29%, cukrų — 22%.

  Toks gausus šių medžiagų vartojimas kenkia sveikatai, skatina širdies ir kraujagyslių ligas (hipertenziją, infarktą, insultą), vėžį, cukrinį diabetą, nutukimą, kitas ligas. Tad Sveikatos apsaugos ministerija inicijavo bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo maisto gamintojai įsipareigoja prisidėti prie žmonių sveikatos gerinimo ir sumažinti šių medžiagų kiekį.

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Verygos, kai kurios atsakingos įmonės savo iniciatyva gaminiuose jau sumažino minėtų medžiagų kiekį, nors susitarimo ir nepasirašė. Kai kurios įmonės į cukraus, druskos ar riebalų mažinimo iniciatyvas investuoja jau ne pirmus metus, kitos šiuos pokyčius tik pradės. Nors ne visos įmonės suspėjo tapti pirmaisiais šios iniciatyvos šalininkais, tačiau yra kviečiamos prisijungti prie šio susitarimo bet kuriuo metu.

  Dar šia tema

  Rekomenduojamas paros kalorijų kiekis vaikams sumažintas 200 kcal
  Kokie produktai padeda užmigti
  Lietuvoje dažnai nelegaliai prekiaujama maisto produktais internetu
  Socialinė reklama demaskuoja klaidingą įsitikinimą apie maisto atliekas
  Tegai:
  maisto produktai, sveika mityba, Lietuva

  Svarbiausios temos