09:05 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Teismo salė, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje mašinų padegėjai nuteisti už terorizmą

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35 0 0

  Teismas konstatavo, kad automobilių padegimu kaltinamieji bandė įbauginti Marijampolės gyventojus ir atkeršyti policijos pareigūnams; jie kalės nuo viererių iki ketverių metų

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Ketvirtadienį Kauno apygardos teismas nuteisė dešimt Marijampolėje gyventojų už automobilių padegimą ir pripažino juos kaltais įvykdžius teroro aktą, praneša Nacionalinių teismų spaudos tarnyba.

  Pranešama, kad nusikaltimai buvo padaryti 2011 metų sausį. Dešimt marijampoliečių skirtingose Marijampolės vietose padegė septynis fiziniams asmenims priklausančius automobilius. Savo veiksmais kaltinamieji norėjo priversti Marijampolės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą susilaikyti nuo tam tikrų procesinių veiksmų ir  atkeršyti policijos pareigūnams.

  Bylos duomenys patvirtino, kad Marijampolės gyventojų turtas buvo naikinamas ir gadinamas visuotinai pavojingu būdu, nes automobiliai stovėjo automobilių aikštelėse šalia daugiabučių, padegimui buvo naudojamas benzinas, paruoštos talpos padegtos ir įmestos į automobilių salonus. Pastebėję degančius automobilius žmonės bėgo gesinti, kviesti ugniagesius, patraukė šalia stovėjusius automobilius, kad šie neužsidegtų.

  Teismas pripažino, kad nusikaltėliai padarė žalą kitų gyventojų turtui, įbaugino juos ir sukėlė paniką. Nusikalstama veika buvo iš anksto suplanuota ir nukreipta ne prieš policijos pareigūnus, o į atsitiktinių miesto gyventojų, kurie nebuvo susiję jokiais ryšiais nei su kaltinamaisiais, nei su operatyvią pagalbą teikiančiomis tarnybomis, policijos institucijomis ar pareigūnais, turtą. Tokiu būdu kaltinamieji veikė su teroristiniais tikslais, konstatavo teismas.

  Teismas kaltinamiesiems skyrė nuo 1 metų iki 3 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmes. Dviem kaltinamiesiems bausmių vykdymas atidėtas.

  Dar šia tema

  Kuršių nerijoje išdegė beveik 17 arų miško dėl aštuoniolikmečio kaltės
  Teisiamas liepsnose žmoną pražudęs ir savo namus sudeginęs vyras
  Kryžių kalno padegėjas — 72 metų Panevėžio rajono gyventojas
  Tegai:
  padegimas, terorizmas, teroro išpuolis, teismas, Marijampolė, Lietuva

  Svarbiausios temos