10:34 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Klivlande(Ohajo valstija) buvo įteikti apdovanojimai už 2017-ųjų sporto pasiekimus, vienas jų buvo įteiktas praeityje žinomam Lietuvos krepšininkui, o dabar JAV piliečiui Žydrūnui Ilgauskui

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Buvęs NBA klubo "Cleveland Cavaliers" centro puolėjas Žydrūnas Ilgauskas pripažintas žmogumi, kuris savo asmeninio atsidavimo ir pasiekimų dėka garbingai atstovavo ir populiarino sportą Klivlande.

  Už vietos "Cavaliers" Ilgauskas sužaidė 12 iš 13 sezonų NBA (paskutinįjį praleido "Miami Heat"), vidutiniškai kiekvienose rungtynėse pelnydavo po 13,8 taško ir atkovodavo  po 7,7 kamuolius. Jis paliko "Cavaliers" kaip komandos lyderis pagal atkovotų kamuolių (5904), blokų (1269) ir sužaistų rungtynių (771) skaičių.

  Gerai apibūdino Ilgauską NBA žvaigždė LeBron James, su kuriuo jie žaidė vienoje komandoje paskutinius septynis sezonus (2003-2010).

  "Jam teko nueiti sunkų kelią, atsižvelgiant į jo problemas su jo kojomis. Tačiau jis surado savyje jėgų

  įveikti visus sunkumus ir tapti tikru lyderiu. Komandoje Žydrūnas buvo visos mūsų žaidimo chemijos pagrindas. Jis yra ne tik labai talentingas žaidėjas, bet ir didis žmogus, kuris visada bus šalia", — pabrėžė James.

  2014 metų kovo 9 dieną pagerbdama žaidėją "Cavaliers" komanda arenos palubėse pakabino 11-uoju numeriu pažymėtus Ilgausko marškinėlius. Lietuvis tapo trečiu europiečiu, kurio marškinėlius pagerbė NBA komanda. Anksčiau taip pagerbti Draženas Petrovičius ir Vlade Divacas.

  Tačiau tais pačiais 2014 metais Ilgauskas neteko Lietuvos pilietybės, nes tapo JAV piliečiu (po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos piliečiai negali turėti dvigubos pilietybės).

  Dabar Ilgauskas kalba taip: "Tai man daug reiškė. Kai atvykau, nežinojau, ar žaisiu čia ilgai. Bet vėliau aš gavau žalią kortą, vedžiau, atsirado vaikų. Tada supratau, kad čia praleisiu visą likusį gyvenimą. Tikiu, kad Jungtinės Valstijos — geriausia šalis pasaulyje. Noriu būti jos dalimi".

  Ilgauskas vedęs amerikietę Jennifer, jie augina du Lietuvoje įvaikintus vaikus.

  Taip pat verta paminėti, kad nuo 90-ųjų vidurio Ilgauskas nė karto nežaidė Lietuvos rinktinėje tarptautiniuose turnyruose. 2008 metais jis, tiesa, norėjo sužaisti Olimpinėse žaidynėse Pekine, tačiau "Cleveland" uždraudė Žydrūnui net galvoti apie tai dėl to, kad jis neturėjo draudimo ir rizikos pasunkinti traumą.

  Dar šia tema

  Krepšininkai broliai Ball sužaidė pirmąsias rungtynes Lietuvoje
  Skandalinga Bolų krepšininkų šeimynėlė atvyko į Lietuvą
  Lietuviai nugalėjo kosoviečius antroje krepšinio rungtynių pusėje
  Prezidentė grįžo namo su "Lietkabelio" krepšininkais
  "Telšių" krepšininkas rungtynių metu nokautavo kitą savo komandos žaidėją
  Tegai:
  krepšinis, apdovanojimas, Žydrūnas Ilgauskas, JAV

  Svarbiausios temos