00:24 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)
  42

  Muitinės kriminalistai pernai sulaikė beveik pusę milijono eurų grynųjų pinigų kontrabandos, didžiausią sumą, 250 tūkstančių eurų, bandė pravežti Baltarusijos pilietis

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pernai pradėjo septynis ikiteisminius tyrimus dėl grynųjų pinigų kontrabandos, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Pareigūnai iš viso 2017 metais sulaikė 408 tūkstančių eurų, kuriuos mėginta nedeklaravus gabenti per Lietuvos Respublikos sieną.

  2016 metais buvo sulaikyta 82 tūkstančių eurų kontrabandos (pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai), o 2015 metais — 782 tūkstančiai eurų (aštuoni ikiteisminiai tyrimai).

  Didžiausią sumą — 250 tūkstančių eurų — muitinės pareigūnai pernai sulaikė spalio 28 dieną, Lavoriškių kelio poste. Nedeklaruoti pinigai aptikti patikrinus į Lietuvą asmeniniais ir verslo reikalais važiavusio Baltarusijos piliečio Dz. Sh. automobilį "Audi". Vairuotojas teisinosi labai skubėjęs ir tiesiog pamiršęs deklaruoti pinigus.

  2017 metų liepą Generalinė prokuratūra taip pat baigė ikiteisminį tyrimą ir Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl 2015 metų rugpjūčio 15 dieną Kauno apylinkėse sulaikytos didžiulės grynųjų pinigų kontrabandos. Tuomet, muitinės kriminalistams patikrinus Latvijos piliečio vairuojamą krovininį vilkiką, mašinos kabinoje rasta net 682 tūkstančių eurų. Į juodus plastikinius maišelius supakuoti pinigai buvo išslapstyti įvairiausiose kabinos vietose — po sėdyne, lentynoje, taip pat vairuotojo asmeniniame krepšyje, tarp drabužių. Pinigų buvo pridėta į kavinuką, automagnetolos dėžę, tarp šaldytuve esančių maisto produktų, net į virtuvinį puodą.

  Kaip ir kokią sumą deklaruoti

  Kiekvienas asmuo, atvykstantis į Lietuvos Respubliką iš trečiosios šalies (ar išvykstantis iš Lietuvos į trečiąją šalį) ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 tūkstančių eurų grynųjų pinigų sumą (ar ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje, per kurią jis atvyksta į Lietuvos Respubliką ar išvyksta iš jos. Tokiu atveju asmuo turi pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo.

  Deklaruoti grynuosius pinigus galima elektroniniu būdu Keleivių portale arba pateikiant užpildytą ir pasirašytą rašytinę Grynųjų pinigų deklaracijos formą.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)

  Dar šia tema

  Pernai Lietuvos muitinė sulaikė beveik 2 tonas narkotikų kontrabandos
  Slėptuvės, kurios 2017-aisiais sukėlė Lietuvos muitininkų šypseną
  Muitinė parduoda konfiskuotus šaltuosius ginklus
  Tegai:
  konfiskuoti pinigai, nedeklaruoti pinigai, kontrabanda, Muitinės departamentas, Muitinės kriminalinė tarnyba, Muitinė, Lietuva

  Svarbiausios temos