03:32 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (264)
  86

  Švęsti gimtadienį namuose — nuobodu ir tikrai nenaudinga, teigia Kauno savivaldybė ir vėl kviečia sostinės gyventojus atvažiuoti į Kauną atšvęsti Vilniaus 695-ąjį gimtadienį

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Kauniečiai, įsitikinę, kad geros tradicijos turi tęstis, kviečia vilniečius savo miesto gimtadienį vėl švęsti Kaune.

  Tik šįkart šventė vyks ne gatvėse, o kauniečių namuose ir restoranuose. Vilniaus gimtadienio proga kauniečiai vilniečius kvies pas save į svečius ir vaišins vakariene, o Kaunas pasirūpins nemokamomis vilniečių kelionėmis, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

  Nors tikrasis Vilniaus gimtadienis bus artėjantį ketvirtadienį, sausio 25 dieną, kauniečiai sostinės gyventojus į svečius priims šeštadienį, sausio 27 dieną. Visos šventinės vakarienės kauniečių namuose ir restoranuose vyks vienu metu — šeštadienį, nuo 18:00.

  "Praėjusiais metais per Vilniaus gimtadienį galutinai sugriuvo mitas apie dviejų didžiausių Lietuvos miestų priešpriešą. Šiuolaikinis Kaunas Vilnių laiko ne konkurentu, o draugu. Šiųmetinio gimtadienio proga vilniečiams norime įteikti jaukią ir šiltą dovaną — kvietimą į namus ir skanią vakarienę. Tikiu, kad atsiras daug kauniečių, kurie prisidės prie šios dovanos Vilniui. Dabar viskas — kauniečių rankose", — pabrėžė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Kaip viskas vyks

  Šį penktadienį apie planuojamą dovaną paskelbusi Kauno miesto savivaldybė kviečia visus kauniečius, norinčius pasveikinti Vilniaus gyventojus, registruotis gimtadieniui skirtoje svetainėje dovana.kaunas.lt.

  Kauniečiai vilniečius gali kviesti į savo namus arba į bet kurį mieste esantį restoraną ar kavinę. Kauniečiai taip pat gali nuspręsti, ar jie nori pakviesti Vilniuje gyvenančius savo draugus ar visiškai nepažįstamus sostinės gyventojus. Prie gimtadienio šventės prisijungę kauniečiai registruodamiesi turės nurodyti, kuo vaišins iš Vilniaus atvykusius svečius.

  Tuo tarpu vilniečiai prisijungti prie gimtadienio šventės galės dviem būdais: arba sulaukę savo draugų iš Kauno kvietimo, arba registruodamiesi į svečius pas tuos kauniečius, kurie kvies nepažįstamuosius. Registracija vilniečiams bus atidaryta nuo ateinančio antradienio, sausio 23 dienos, 9:00.

  Prisijungė ir žinomi kauniečiai

  Penktadienį startavus gimtadieniui skirtai interneto svetainei,  joje jau galima rasti kauniečių, kviečiančių vilniečius į svečius. Beveik pusė jų pasiryžo į svečius priimti visiškai nepažįstamus sostinės gyventojus.

  Prie gimtadienio dovanos jau prisijungė aktorius Andrius Žiurauskas, fotografas Dainius Ščiuka, vandens formulių lenktynininkas Edgaras Riabko, teatro režisierius Gildas Aleksa, Kauno vicemeras Povilas Mačiulis, krepšinio komentatorius ir renginių vedėjas Karolis Tiškevičius ir kiti.

  Išspręs kelionės rūpesčius

  Į vakarienes užsiregistravusius vilniečius į Kauną nemokamai atveš, o po to į sostinę taip pat nemokamai parveš antrus metus iš eilės prie gimtadienio akcijos prisijungusi keleivių pervežimo kompanija "Kautra". Visų autobusais vyksiančių vilniečių lauks sutikimas Kaune esančioje moderniausioje Lietuvos autobusų stotyje, švenčiančioje vienerių metų gimtadienį. 

  Prie patogaus ir mobilaus vilniečių judėjimo taip pat prisidės dalinimosi automobilių paslauga "Citybee" ir pavežėjimo paslaugas teikianti "Taxify". Informaciją apie nemokamas keliones gaus visi gimtadienio svetainėje užsiregistravę vilniečiai.

  Praėjusiais metais netikėta Kauno dovana Vilniui nustebino visą Lietuvą. Šia proga Kaunas visiems to panorusiems vilniečiams padovanojo nemokamas keliones autobusais, nemokamas ekskursijas bei nuolaidas geriausiuose Kauno restoranuose, kavinėse ir baruose. Vilniaus gimtadienį Kaune šventė daugiau nei tūkstantis vilniečių.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (264)

  Dar šia tema

  Kauniečiai džiaugiasi nemokama čiuožykla Santakos parke
  Kaunas sugrįžusius emigrantus oro uoste pasitiko dovanomis
  Tegai:
  Vilniaus 695-asis gimtadienis, Kaunas, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos