05:31 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Upė, archyvinė nuotrauka

  Sumanūs kontrabandininkai cigaretes plukdė po ledo lytimi

  © Photo: Made in Lithuania
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (248)
  4710

  Kontrabandininkai iš Baltarusijos Nerimi į Lietuvą po ledo lytimi bandė pergabenti pusantro tūkstančio pakelių cigarečių su prie jų pritvirtintu GPS įrenginiu

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Pavoverės užkardos pasieniečiai tarp gausybės Nerimi plaukiančių ledo lyčių sugebėjo pastebėti vieną, po kuria buvo paslėptas nelegalių rūkalų krovinys, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Valstybės sienos apsaugos tarnyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Penktadienį paryčiais VSAT Ignalinos pasienio rinktinės Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai Nerimi einantį sienos ruožą su Baltarusija kontroliavo vaizdo stebėjimo sistema. Šiuo metu Neryje yra ledonešis, upe plaukia gausybė lyčių.

  Viena ties Švenčionių rajono Molių kaimo tamsoje plaukusi lytis pasieniečiams pasirodė įtartina. Pavoverės užkardos pareigūnai jos nebeleido iš akiračio ir už kelių kilometrų, kai Neris įsuko į Lietuvą, lytį ištraukė į krantą. Tuomet paaiškėjo kontrabandininkų iš Baltarusijos sumanumas. Po lytimi buvo pritvirtinti du stačiakampiai į polietileną suvynioti ryšuliai. Kai lytis plaukė upe, matėsi tik jos viršus, o krovinys buvo po vandeniu ir plika akimi nepastebimas.

  Kai pasieniečiai suskaldė lytį paaiškėjo, kad po ja pritvirtintuose ryšuliuose yra 1500 pakelių cigarečių "NZ Gold Super Slims" be akcizo ženklų. Prie jų buvo pritvirtintas ir po vandeniu taip pat plaukė GPS imtuvas, kokį paprastai kontrabandininkai naudoja krovinio judėjimui sekti.

  Контрабандные сигареты
  Pasieniečių sulaikyti po ledo lytimi paslėpti cigaretės

  Dėl akcizais neapmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai pradėjo administracinę teiseną.

  Rūkalai, archvinė nuotruka
  © Sputnik / Руслан Кривобок

  Praėjusį šeštadienį iš Neries Pavoverės pasieniečiai irgi ištraukė 1000 pakelių iš Baltarusijos pasiųstų cigarečių "NZ Gold Super Slims" be akcizo ženklų. Prie krovinio irgi buvo pritvirtintas GPS įrenginys.

  Nerimi, prieš upei įsukant į Lietuvos teritoriją, apie septynis kilometrus eina siena su Baltarusija. Tokių bandymų, kai Baltarusijos krante nuleidžiami nelegalūs kroviniai tikintis, kad srovė juos atneš į Lietuvos pusę, čia pasitaiko nuolat. Lietuvos krante laukiančių kontrabandininkų tikslas yra šiuos siuntinius kuo skubiau ištraukti iš vandens ir kuo greičiau išgabenti į šalies gilumą.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (248)

  Dar šia tema

  Kontrabandininkų triukai, kaip paslėpti rūkalus
  Du rusai atvežė į Lietuvą 4,5 tūkst pakelių kontrabandinių cigarečių
  Tegai:
  GPS įrenginys, kontrabandininkai, ledas, kontrabandiniai rūkalai, Neris, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos