08:10 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  150

  Konfliktas tarp dviejų Lietuvos karių peraugo į muštynes, vienam jų jos baigėsi ligonine

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Tarp dviejų tarptautinėse pratybose "Sąjungininkų dvasia VIII" ("Allied Spirit") dalyvavusių karių savanorių iš Lietuvos kilo konfliktas, po kurio vienas jų pateko į Regensburgo universitetinę ligoninę, teigiama Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.

  Muštynės tarp dviejų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių savanorių įvyko sekmadienį, sausio 21-ąją, Vokietijoje, JAV mokymų vadavietei Europoje priklausančioje Hohenfels karinėje bazėje.

  Pranešime teigiama, kad nukentėjusio grandinio T. B. būklė yra stabili, artimieji apie įvykį informuoti.

  Įvykio tyrimą nedelsiant pradėjo JAV Karo policija, o ikiteisminį tyrimą pradėjo ir Lietuvos kariuomenės Karo policija. KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadui pavesta vykti į įvykio vietą ir atlikti tarnybinį patikrinimą.

  Kol vyks tyrimai, tiek įvykio dalyvius, tiek ir padalinio vadą planuojama atšaukti iš pratybų ir sugrąžinti į Lietuvą. Taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl jų nušalinimo nuo pareigų. Nukentėjusysis, kai leis jo sveikatos būklė, Lietuvos kariuomenės pajėgumais bus transportuotas tolimesniam gydymui į Lietuvą.

  Dalyvauti Vokietijoje vykstančiose tarptautinėse pratybose "Sąjungininkų dvasia VIII" per 30 KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių būrys išvyko sausio 14 dieną. Šiose JAV mokymų vadavietės Europoje organizuotose pratybose sausio 15 — vasario 5 dienomis drauge treniruojasi apie 4100 karių iš dešimties šalių: Albanijos, Čekijos, Danijos, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Daugiau nei 450 Lietuvos karių išvyksta į NATO pratybas Vokietijoje
  Lietuvos karys patyrė traumą pratybų "Geležinis vilkas – 2" metu
  NATO apkaltino Rusiją tikro pratybų "Zapad" masto "nuslėpimu"
  Antrosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos vyks Lietuvoje
  Laivas "Jotvingis" dalyvauja didžiausiose Baltijos jūros pratybose
  Tegai:
  kariai savanoriai, muštynės, Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP), NATO, Vokietija

  Svarbiausios temos