16:05 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Nauja App Store programėlė netikėtai sudomino vartotojus, nes leidžia atrasti savo dvynį garsiuose paveiksluose

  VILNISU, sausio 23 —Sputnik. Programėlė "Google Arts & Culture" jau antrą savaitę lyderiauja tarp populiariausių nemokamų App Store produktų. Tokios netikėtos meno serverio paklausos priežastis — nauja funkcija, kuri leidžia vartotojams atrasti į save panašų portretą viename iš pasaulio muziejų. Reikia tiesiog padaryti asmenukę, dirbtinis neuroninins tinklas apdoros ją ir pasiūlys kelis variantus. Be to, programėlė parodo panašumo su meno kūriniu laipsnį procentais. Kol kas ši funkcija psiekiama tik JAV teritorijoje, tačiau pakeitus geolokacijos parodymus savo išmaniajame, galima išbandyti šią programėlės savybę bet kurioje šalyje. RIA Novosti surinko garsių politikų dvynius meno kūriniuose.

  Vladimiras Putinas

  Didžiausią sutapimą su Rusijos prezidento Vladimiro Putino atvaizdu neuroninis tinklas surado Anglijos baroneto Viljamo Ficgerberto iš Tisingtono, Derbiširio grafystės portrete. Paveikslą nutapė Anglijos nacionalinės tapybos mokyklos įkūrėjas Viljamas Hogartas. Šiuo metu pavekslas yra Pietų Australijos menų galerijoje.

  Владимир Путин и портрет английского баронета Уильяма Фитцгерберта
  © Фото : Google Arts & Culture
  Putino dvynys

  Donaldas Trampas

  Amerikos prezidentą programėlė atrado Konstantino Melnikovo paveiksle. Rusijos realistinio meno institute galima atrasti šio garsaus architekto jūrininko portretą.

  Дональд Трамп и матрос с картины Константина Мельникова
  © Фото : Google Arts & Culture
  Trampo dvynys

  Petro Porošenko

  Ukrainos prezidento dvyniu tapo Amerikos verslininkas Robertas Morrisas — vienas iš JAV steigėjų, jo parašas padėtas ant Nepriklausomybės deklaracijos. Jis dar vadinamas "Amerikos revoliucijos finansistu". Morriso portretas yra Naujojo Orleano meno muziejuje.

  Петр Порошенко и американский предприниматель Роберт Моррис
  © Фото : Google Arts & Culture
  Porošenko dvynys

  Sergejus Lavrovas

  Rusijos URM vadovą programėlė palygino su Amerikos politiku Garoldu Lekleru Ikesu. Jis garsus tuo, kad ilgiausiai ėjo vidaus reikalų ministro pareigas: 13 metų — su prezidentais Franklinu Ruzveltu ir Gariu Trumenu.

  Сергей Лавров и американский политик Гарольд ЛеКлер Икес
  © Фото : Google Arts & Culture
  Lavrovo dvynys

  Elžbieta II

  Labai simboliškas yra karalienės Elžbietos II ir pirmosios JAV ponios Eleonoros Ruzvelt panašumas. Žurnalistė, žmogaus teisių gynėja, Ranklino Ruzvelto žmona ir Teodoro Ruzvelto dukterėčia buvo viena populiariausių XX amžiaus pradžios JAV politinių figūrų.

  Королева Елизавета II и Элеонора Рузвельт
  © Фото : Google Arts & Culture
  Karalienės dvynys

  Angela Merkel

  Angelos Merkel muziejaus dvynį neuroninis tinklas rado Viljamo Hogarto garsiajame paveiksle "Šeši Hogarto tarnų veidai". Akivaizdu, kad paveikslo herojė jaunesnė už Merkel, bet tarp jaunosios Merkel nuotraukų galima atrasti ir labai panašų į nutapytą paveksle veidą. Meno kūrinys laikomas Londono muziejuje "Tate Britain".

  Ангела Меркель и картина Уильяма Хогарта Шесть голов слуг Хогарта
  © Фото : Google Arts & Culture
  Merkel dvynys

  Emmanuelis Macronas

  Jauno Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono veido bruožus programėlė surado garsaus XVI amžiaus Europos valstybės veikėjo Karlo V portrete. Įdomu tai, kad Karlas V taip ir nesugebėjo užkariauti Prancūzijos, o štai jo šiuolaikiniam dvyniui tai sėkmingai pavyko.

  Президент Франции Эмманюэль Макрон и император Священной Римской империи Карл V
  © Фото : Google Arts & Culture
  Macrono dvynys

  Si Dzinpingas

  Kinijos liaudies respublikos pirmininkas Si Dzinpingas netikėtai surado dvynį Rembranto autoportrete. Tapytojas pavaizdavo save tuo metu, kai  tapė paveikslą. Drobė saugoma Vašingtono Nacionalinėje meno galerijoje.

  Председатель КНР Си Цзиньпин и автопортрет Рембрандта ван Рейна
  Si Dzinpingo dvynys

  Bašaras al-Asadas 

  Pasirodo, Sirijos prezidentas Bašaras al-Asadas panašus į Brazilijos menininko Alberto da Veiga Gugnardo "Tramdytoją". Panašumo priduoda ryškūs ūsai. Portretas saugomas Rio de Žaneiro šiuolaikinio meno muziejuje.

  Президент Сирии Башар Асад и картина Альберто да Вейга Гугнарда Укротитель
  © Фото : Google Arts & Culture
  Bašaro Al-Asado dvynys

  Aleksandras Lukašenko

  Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenko programėlė parinko dvynį ant Britanijos tapytojo Marko Gertlerio paveikslo "Vyro su peteliške portretas". Tiksliai nežinoma, kas yra paveikslo herojaus prototipas, tačiau akivaizdu, kad Lukašenko į jį labai panašus. Portretas priklauso Londono muziejui "Ben Uri Gallery".

  Президент Белоруссии Александр Лукашенко и Портрет мужчины в бабочке Марка Гертлера
  © Фото : Google Arts & Culture
  Lukašenko dvynys
  Tegai:
  dirbtinis intelektas, menas, politikai

  Svarbiausios temos