07:40 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (151)
  53

  Lėšos paskirstytos atsižvelgiant į du kriterijus: aukštųjų mokyklų mokslo veiklos rezultatus ir valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Švietimo ir mokslo ministerija paskirstė beveik 23 milijonus eurų dėstytojų ir mokslininkų atlyginimams didinti, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Paskirstytos papildomos valstybės lėšos dėstytojų ir mokslininkų atlyginimus leis pakelti vidutiniškai 20%. Lėšos paskirstytos atsižvelgiant į du kriterijus: aukštųjų mokyklų mokslo veiklos rezultatus ir valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių.

  Iš 23 milijonų eurų sumos universitetams atitenka 17,2 milijonai eurų, kolegijoms – 3 milijonai eurų, mokslinių tyrimų institutams — 2,8 milijonai eurų.

  Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas pabrėžė, kad šis atlyginimų kėlimas Nepriklausomybės laikotarpiu yra beprecedentis ir tai pirmas žingsnis.

  "Svarbu užtikrinti stabilų didėjimą ir sieksime, kad aukštos kokybės mokslą ir studijas vykdančių mokslininkų ir dėstytojų atlyginimai kiltų ir toliau", — pridūrė jis.

  Pranešime teigiama, kad gavusios papildomą finansavimą atlyginimams kelti, aukštosios mokyklos, būdamos autonomiškos, pačios spręs, kaip nustatyti ir didinti atlyginimus skirtingoms pareigybėms.

  Preliminariais Švietimo ir mokslo ministerijos skaičiavimais (palyginus su 2017 metais ir įvertinus bazinio pareiginės algos dydžio padidėjimą nuo šių metų sausio 1-osios), 20 procentų padidėjimas vidutiniškai sudarytų: visu etatu dirbančio profesoriaus, vyriausiojo mokslo darbuotojo — maždaug 248 eurus, docento, vyresniojo mokslo darbuotojo — 200 eurų, lektoriaus, mokslo darbuotojo, tyrėjo, mokslininko stažuotojo — 171 eurą, asistento, jaunesniojo mokslo darbuotojo — 117 eurų.

  2017-aisiais pirmą kartą nuo 2008 metų didėjo mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (151)

  Dar šia tema

  Šiemet didės ugniagesių atlyginimai
  Nuo kitų metų pensijos priklausys nuo atlyginimų šalyje
  Pasirašytas susitarimas dėl medikų atlyginimo didinimo
  Seime siūloma kelti gydytojų rezidentų atlyginimus
  Lietuvoje bus didinami biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai
  Tegai:
  atlyginimų didinimas, dėstytojai, mokslininkai, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos