02:17 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Šiemet į specialius konteinerius surinktų žaliaskarių skaičius sumušė visus rekordus - daugiau nei 2360 kubinių metrų, beveik dvigubai daugiau, nei pernai

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Šiais metais visoje Lietuvoje buvo surinkta perdirbti eglių daugiau nei 2360 kubinių metrų, praneša bendrovė "Ecoservice".

  Pasibaigus didžiosioms metų šventėms, gyventojai kelias savaites buvo kviečiami nupuoštas eglutes palikti specialiai tam skirtuose konteineriuose. Nupuošti medžiai įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose buvo renkami sausio 5-15 dienomis.

  "Mūsų eglučių surinkimo iniciatyva gimė iš noro gyventojams priminti rūšiavimo naudą — nupuošta ir tinkamoje vietoje palikta eglutė gali virsti jūsų namų šiluma. Pavyzdžiui, šiais metais visoje Lietuvoje buvo surinkta eglių daugiau nei 2360 kubinių metrų. Šio kiekio užtenka vidutinio dydžio individualaus namo šildymui maždaug 6 metus", — sako bendrovės generalinė direktorė Daiva Skrupskelienė.

  Praėjusiais metais visoje Lietuvoje buvo surinkta eglių daugiau nei 1200 kubinių metrų. Šio kiekio užtenka vidutinio dydžio individualaus namo šildymui iki 3 metų.

  Surinktos eglės išvengė sąvartynų — jos buvo perdirbtos į ekologišką kurą bei kompostą.

  Anot Skrupskelienės, dėl kiekvienos į sąvartyną patenkančios žaliųjų atliekų tonos susidaro 300-500 kubinių metrų kenksmingų dujų. Todėl svarbu, kad tokios atliekos būtų surenkamos ir sutvarkomos atskirai.

  Priminame, kad palikti nupuoštas egles prie buitinių atliekų konteinerių yra draudžiama. Medžiai ar jų šakos yra priskiriamos žaliosioms atliekoms, kurios nėra vežamosį sąvartynus.

  Tegai:
  Nupuoštos eglutės, rekordas, Lietuva

  Svarbiausios temos