18:19 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Vilkikai, archyvinė nuotrauka

  Vilkikų eilės Medininkuose sumažės geriausiu atveju po penkerių metų

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3501

  Geriausiu atveju Medininkų pasienio punkte rekonstrukcija galėtų būti baigta 2023 metais, o dabar vežėjai per parą praranda iki 100 tūkstančių eurų

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Susisiekimo ministerijos pareigūnai geresnę padėtį Medininkų pasienio punkte žada po rekonstrukcijos, geriausiu atveju po penkerių metų, praneša LRT.

  Medininkų pasienio punktas, įrengtas 1998 metais, iki šiol remontuotas tik kosmetiškai, daugiausia problemų keliantis Lietuvos teritorijoje esantis dviejų siaurų takų kelio ruožas tarp patikros postų ir Baltarusijos sienos taip ir liko neliestas. Dėl jo mažo pralaidumo vairuotojai įvažiuoti į Lietuvą apie parą laukia eilėse Baltarusijos pusėje, kartais ir tame pačiame kelio ruože.

  2013 metais tarpžinybinė komisija nusprendė, kad šis punktas turi būti rekonstruotas ir dvigubai išplėstas, o vietoj 4 įrengti 10 eismo juostų. Pasienio kontrolės punktų direkcijos pareigūnai pernai teigė, kad tai bus padaryta iki 2020 metų, dabar sako, kad geriausiu atveju rekonstrukcija galėtų būti baigta 2023 metais ir įrengti 8 takai po 4 į abi puses.   

  Pasak laikinojo Pasienio kontrolės punktų direkcijos direktoriaus Mindaugo Zobiela, iš pradžių projekto kaina buvo 38 milijoniai eurų, dabar — 28 milijoniai.

  "Tačiau kaina vis dar yra didelė ir sunku įsivaizduoti, kad greitai tokie pinigai galėtų būti išskirti. Tačiau pats punktas turi sugebėti apdoroti tą transporto srautą, kuris per tas išplėstas juostas įvažiuos", — sakė Zobiela.

  Pasak pasienio tarnybos vadovų, pasieniečių punkte galėtų dirbti daugiau, ir dar prieš kelerius metus pageidavo įrengti du papildomus patikros punktus. 

  "Jeigu Pasienio kontrolės punktų direkcija, Susisiekimo ministerija įrengtų papildomas darbo vietas pareigūnams, atvykstant krovininiam transportui, tai mes sugebėtumėm padidinti transporto srautų 30% praeinamumą", — tikino VSAT vado pavaduotojas plk. Antanas Montvydas.

  Tačiau Susisiekimo ministerija planuoja, kad po metų bus pradėta pasienio punkto rekonstrukcija, todėl nesutinka, kad dabar būtų įrengti papildomi patikros punktai pasieniečiams.

  Medininkų pasienio punkte įvažiuojantys iš Baltarusijos pusės vilkikų vairuotojai eilėse praleidžia apie 22 valandas, dėl to vežėjai per parą praranda iki 100 tūkstančių eurų. Vežėjų verslas sukuria 6% bendrojo vidaus produkto. Pasak jų atstovų, vilkikų prastovos neša nuostolius ir valstybei.

  Dar šia tema

  Vežėjai dėl prastovų Medininkuose kasdien praranda apie 100 tūkst eurų
  Tegai:
  eilės pasienyje, Medininkai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos