21:34 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Aurimas Didžbalis, archyvinė nuotrauka

  Geriausias Lietuvos štangistas vėl įtariamas dopingo vartojimu

  © Photo: facebook / Aurimas Didžbalis
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) paskelbė informaciją, pagal kurią Olimpiados-2016 ir Europos čempionato-2017 bronzos nugalėtojas bei Europos čempionato-2017 vice čempionas Aurimas Didžbalis laikinai nušalintas nuo pasirodymų dėl įtarimų pažeidžiant antidopingo taisykles

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Lietuvos sunkiaatlečio Aurimo Didžbalio dopingo testas, kurį jis atliko po pasaulio čempionato-2017 JAV Ancheime, kelia įtarimų: 26-erių Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkas įtariamas vartojęs draudžiamą preparatą SARM S-22, kuris padeda didinti raumenų masę.

  Šio preparato poveikis panašus į anabolinių steroidų poveikį.

  Didžbalis patenka į dopingo skandalą jau ne pirmą kartą. 2012 metais po Europos čempionato Antalijoje, kur jis laimėjo sidabro medalį, Aurimo dopingo testas parodė uždraustą preparatą. Sunkiaatlietis nesugebėjo paaiškinti, iš kur jo kraujyje atsirado anabolinio steroido likučių. Jo treneris Brinislovas Višniauskas taip pat nesugebėjo pasiaiškinti. Didžbalis prarado 2012 metų medalį ir neteko galimybės dalyvauti Olimpiadoje Londone.

  Jeigu šį kartą pasitvirtins įtarimai dėl dopingo vartojimo, Didžbaliui gresia diskvalifikacija visiems laikams.

  IWF pradėjo griežtai kovoti su dopingu sunkijoje atletikoje nuo 2016 metų, tuomet į Olimpiadą Rio de Žaneire nepateko Rusijos sportininkai. Pernai tarptautinė federacija metams uždraudė dalyvauti varžybose net devynioms federacijoms (Rusijos, Kazachstano, Kinijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Ukrainos, Baltarusijos, Turkijos ir Moldovos). Dar ir dėl šios priežasties Didžbalis sugebėjo laimėti sidabrą, nes varžybose nebuvo daug konkurentų.

  Dar šia tema

  Turime pirmąjį medalį sunkiosios atletikos istorijoje
  Tegai:
  dopingas, Aurimas Didžbalis, Lietuva

  Svarbiausios temos