12:17 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Patikrinimų metu bus aiškinamasi, ar automobilių apdaila besiverčiantys verslininkai nepiktnaudžiauja esama kontrolės stoka

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Dalis automobilių apdaila besiverčiančių verslininkų galimai naudoja reikiamai nepaženklintus, didesnį lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekį turinčius produktus, kurie yra pavojingi aplinkai bei žmonių sveikatai, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Apie tai Aplinkos ministeriją informavo šalies autoverslininkai ir produktų tiekėjai. Didesnį LOJ kiekį turintys produktai yra pigesni, bet pavojingi aplinkai, žmonių, ypač su tokiais produktais dirbančių autoservisų darbuotojų, sveikatai. Tačiau nesąžiningų tokių įmonių vadovų tai nesustabdė.

  Ministerija inicijavo aplinkosaugininkų patikrinimus, kurių metu bus aiškinamasi, ar automobilių apdaila besiverčiantys verslininkai nepiktnaudžiauja esama kontrolės stoka.

  Ypač daug LOJ yra produktuose, kurie naudojami kelių transporto priemonėms ar jų dalims dengti atliekant transporto priemonių remonto, konservavimo ar apdailos darbus ne jų gamybos įrenginiuose. Į atmosferą išmetamas didelis kiekis šių junginių, kurie, dalyvaudami atmosferoje vykstančiuose procesuose, prisideda prie troposferos ozono susidarymo, tai yra žmonių sveikatai ir aplinkai pavojingo ozono koncentracijos aplinkos ore didėjimo.

  Dar šia tema

  Kaunietis įrengė savadarbę degalinę savo garaže
  "Garažiukas": už netinkamą automobilio remontą bauda siekia iki 1700 eurų
  Nemokama darbo jėga: ugniagesiai keitė padangas ir darė remontą
  Tegai:
  autoservisas, remontas, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos