22:48 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Šuniukas, archyvinė nuotrauka

  Daugiabučio gyventojas neprivalo derinti gyvūno įsigijimo su kaimynais

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Pagal galiojančią tvarką nereikia jokio kaimynų sutikimo, jeigu daugiabučio namo gyventojas nori įsigyti gyvūną

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Vilniaus savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas ramina LRT skaitytoją, kuris domisi, ar nereikia kartais kaimynų parašų, norint įsigyti augintinį daugiabučiame name, kad bent jau Vilniuje tokio kaimynų sutikimo tikrai nereikia. 

  "Gyvūnų laikymo taisyklės, kurios galioja savivaldybės teritorijoje, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintas aprašas ir Gyvūnų gerovės apsaugos įstatymas tokio reikalavimo nenumato ir niekada nenumatė", — tikina pašnekovas.

  Tiesa, kitose savivaldybėse taikoma tvarka gali skirtis, tačiau augintinio įsigijimo derinti su kaimynais taip pat greičiausiai netektų. Tačiau Vilniaus savivaldybės atstovas nežino, kur toks reikalavimas būtų būtinas.

  Kačiukas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Vis dėlto, įsigijus gyvūną, jo laikymas kaimynams neturi sukelti nemalonumų. Jei gyvūnas per daug triukšmauja, yra neprižiūrėtas ar kitaip trikdo viešąją tvarką, dėl galimų gyvūnų laikymo reikalavimų pažeidimų galima kreiptis į policiją, savivaldybę ir Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. 

  "Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje galioja triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklės, kuriose nurodyta, kad gyvūnų savininkai privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai netrikdytų rimties ir netrukdytų žmonėms ilsėtis namuose", — nurodo Leperskas. 

  Visiems gyvūnų augintojams galioja reikalavimai, įtvirtinti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintame gyvūnų laikymo apraše. 

  "Be to, kiekvienoje savivaldybėje dar yra papildoma galimybė patvirtinti gyvūnų laikymo taisykles ir tam tikrus individualius reikalavimus nustatyti tik tai savivaldybei", — nurodo pašnekovas. 

  Dar šia tema

  Parsinešti namo galima tik sužeistą ar sergantį laukinį gyvūną
  Ką reikėtų žinoti, norintiems įsigyti augintinį
  Tegai:
  augintiniai, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos