15:23 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Prieš metus Lietuvą sukrėtusi istorija apie tėvų nužudytą keturių metų berniuką šį kartą tapo ministro populiarinimo priemone; visuomeniniai veikėjai sukritikavo Socialinės apsaugos ministrą už nuotraukas prie vaiko kapo

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Keturmečio Matuko mirties metinių proga, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) išplatino ministro Lino Kukuraičio pranešimą, kuriame jis atkreipia dėmesį į smurtą prieš vaikus ir ragina visuomenę sudėti visas jėgas, kad Matuko tragedija daugiau nepasikartotų.

  Tačiau socialiniuose tinkluose greitai pasklido kritika ministro atžvilgiu. Žmonės pasipiktino, kad ministro žodis buvo iliustruotas nuotrauka, kurioje Kukuraitis pozuoja šalia prieš metus žuvusio vaiko kapą.

  Žurnalistai pirmieji Facebook pradėjo nurodinėti į SADM ministro klaidą. Galbūt, pirmasis pasipiktino Andrius Tapinas, kuris Kukuraitį pavadino "fariziejumi".

  "Nes nusifotografuoti prie vaiko kapo, tada pasidalinti bereikšmiais žodžiais, slepiančiais institucijos bejėgiškumą ir neįgalumą, trydą, pavadinti tai „Ministro žodžiu" ir paskelbti tai viešai, kad galėtumėte pasireklamuoti, koks esate jautrus, yra neįtikėtinas fariziejiškumas", — parašė Tapinas.

  "Lietuvos televizijos" žurnalistė Daiva Žeimutė iš viso nepagailėjo grubių žodžių, ji iškart suabejojo ministro sveiku protu.

  "Čia rimtai??? Ar jis sveikam prote??? Aš negaliu patikėti tuo ką matau! Fotosesija ant vaiko kapo — dar sugalvoti šitaip reikia! Gėda, ministre!!! Nejaugi šioje valstybėje tikrai nebėra nieko švento?" — rašo žurnalistė.

  Komentaruose daug žmonių išreiškė savo pasipiktinimą tokiais Kukuraičio veiksmais.

  "Viskas šioje nuotraukoje yra už proto ribų. Mano pirma reakcija — visiškai nepateisinamas elgesys: grotestiška, socialiai ir asmeniškai nejautru, netgi fantasmagoriška", — parašė Kotryna Zukauskaite.

  Televizijos laidų kūrėjas Haroldas Mackevičius pavadino šią SADM akciją "makabriškoju PR". Politikui Artūrui Zuokui istorija pasirodė "neįtikėtina". Daug Facebook vartotojų mano, kad politikas neturi jokios teisės pelnytis populiarumo politikoje iš vaiko mirties".

  Kiti nustebo, nes manė, kad negalima sulaukti kažko labiau apgailėtino.

  "Kai manai, kad kažko labiau apgailėtino negalima padaryti, atsiranda, kas padaro…" — rašo Vytautas Vansavičius.

  Atsirado ir užstuojusių ministrą, nes vyras auginantis penkis vaikus tikrai žino, kaip elgtis žmoniškai.

  "Apgailėtinas tik žmonių neribotas gebėjimas aploti, apdrabstyti purvu kitą, nieko bloga nepadariusį. Ministras, auginantis pats penkis vaikus, elgiasi žmogiškai ir tik beširdis protas tuoj pat ima teisti, oi, kaip tai yra blogai! Dievas yra ne mirusių, o gyvųjų ir gyviems žmonėms ši informatyvi komunikacija… Kam iš jūsų tokia nuotrauka rimtai pakenkė <…>" — parašė Tapati Nijolė.

  Keturių metų Matuko mirties tragedija sukrėtė Lietuvą prieš metus. Įtariama, kad vaikas mirė po to, kai jį sumušė 24 metų motina Monika Kaziukaitytė ir jos 28 metų sugyventinis Gediminas Kontenis. Šiuo metu jie laukia kalėjime teismo nuosprendžio. Teisėsauga renka įrodymus ir įtaria, kad  smurtą prieš vaiką girdėjo ir kaimynai, tačiau jie nieko nedarė.

  Dar šia tema

  Vaikai iki 6 metų negali likti be priežiūros
  Mokytojai privalės atpažinti nuo smurto šeimoje kenčiančius vaikus
  Tegai:
  smurtas prieš vaikus, Linas Kukuraitis, Lietuva

  Svarbiausios temos