14:38 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  265 milijonai eurų, arba 25% viso gynybos biudžeto, skiriama karinei įrangai ir technikos atsargoms įsigyti

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Šiais metais Gynybos resursų agentūra ir Lietuvos kariuomenė vykdys pirkimus už beveik 265 milijonus eurų, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Karinei įrangai ir technikos atsargoms įsigyti Lietuva kasmet skiria ne mažiau kaip 25% viso gynybos biudžeto.

  Šiais metais didžiausi suplanuoti pirkimai yra šie: konteineriai, sunkvežimiai, karinės technikos remontas, transporto priemonių atsarginės dalys, šaudmenys, individualios karių apsaugos priemonės, degalai, maistas, apranga, transporto priemonių nuoma.

  Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Богданов

  Krašto apsaugos sistemos skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose dalyvauja Lietuvos ir užsienio tiekėjai.

  Pereitais metais Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės su Lietuvos įmonėmis sudarytų viešųjų pirkimų sutarčių vertė beveik penkis kartus viršija su užsienio tiekėjais sudarytų viešųjų pirkimų sutarčių vertę, neskaičiuojant vidutinio nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemų NASAMS įsigijimo sutarties. Iš Lietuvos įmonių daugiausia buvo įsigyjamos Lietuvoje gaminamos prekės (maistas, apranga, ekipuotė, baldai ir t.t.), taip pat įvairios paslaugos ir darbai.

  Kadangi ginklai ir karinė įranga daugeliu atvejų Lietuvoje nėra gaminami, sutartys šioms prekėms įsigyti buvo sudaromos su užsienio įmonėmis tiesiogiai, per NATO paramos ir įsigijimų agentūrą arba Ginklų fondą prie Vidaus reikalų ministerijos.

  Iš viso 2017 metais sudaryta sutarčių už apytiksliai 225 milijonus eurų, apie 100 milijonų eurų buvo išleista vidutinio nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemoms NASAMS įsigyti.

  Nuo 2018 metų apie 70% krašto apsaugos sistemos pirkimų vykdymą perėmė naujai įsteigta Gynybos resursų agentūra, kuri turi užtikrinti efektyvesnį pirkimų procesą ir skaidresnį įsigijimų vykdymą.

  Tegai:
  biudžetas, Krašto apsaugos ministerija (KAM)

  Svarbiausios temos