16:10 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  LGBT vėliava, archyvinė nuotrauka

  "Šimtmečio vestuvės": Valentino dieną Vilniuje galės "susituokti" gėjai

  © CC0 / Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Valentino dienos proga Vilniuje, Kudirkos aikštėje galės susituokti bet kokios lytės poros

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Trečiadienį, Vasario 14 dieną, 12:00 Kudirkos aikštėje įvyks Šimtmečio vestuvės, kurių metu robotas-humanoidas „sutuoks" tos pačios ir skirtingų lyčių poras, atvykusias į renginį, skelbiama Facebook.

  Tokiu renginiu organizatoriai nori atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į seksualinių mažumų problemas.

  "Sulaukus 2018 metų Lietuvoje iki šiol nėra galimybės tos pačios lyties asmenims įteisinti savo santuoką. Kol valstybė neužtikrina savo piliečiams lygių teisių, kol vienų meilę skatina privilegijomis, o kitų ignoruoja, tol mes sakysim — meilės mums negana!" — rašoma pranešime.

  Todėl organizatoriai kviečia šių metų Valentino dieną, Lietuvos 100-mečio atkūrimo išvakarėse, ištarti simbolinį „taip" savo išrinktiesiems ar išrinktosioms vilniečių akivaizdoje.

  Šiuo metu homoseksualios poros Lietuvoje yra diskriminuojamos, nes jų nariai neturi teisės į paveldėjimą, automatiškai negali gauti informacijos apie į nelaimę patekusio partnerio sveikatą, atstovauti vienas kitam teismo procese.

  Seimas nepritarė lyčiai neutraliai partnerystei >>

  Šimtmečio vestuvių ceremoniją ves robotas, todėl, kad "meilės santykių įtvirtinimas santuoka yra eilinis biurokratinis barjeras, kuris — šiuo metu prieinamas tik daliai visuomenės — tampa kliūtimi žmonėms būti lygiateisiais".

  Dar šia tema

  Vienalytė santuoka Nepriklausomybės dienos proga: kaip įrodyti meilę tėvynei
  Lietuvos rinktinės žaidėja susituokė su savo širdies drauge
  Tegai:
  LGBT, santuoka, Šventojo Valentino diena, Lietuva

  Svarbiausios temos