07:15 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  automobilis, archyvinė nuotraka

  Seime siūloma mažinti baudas už greičio viršijimą užmiestyje

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Greitį viršijus nuo 10 iki 20 km/h užmiestyje bauda sumažėtų net perpus, o gyvenamosiose zonose bauda kiltų iki 45–120 eurų

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Seime užregistruota pataisa, numatanti  baudos sumažinimą už greičio viršijimą užmiestyje, o gyvenamosiose zonose ir daugiabučių kiemuose — padidinimą, praneša spaudos tarnyba.

  Pagal siūlomus pakeitimus viršijus greitį gyvenamojoje zonoje iki 10 km/h, bauda būtų 15-45 eurų. Gyvenvietėse bauda siektų 5-15 eurų, o ne gyvenvietėse viršijus greitį iki 10 km/h galiotų ta pati tvarką, kaip ir dabar — įspėjimas.

  Greitį viršijus nuo 10 iki 20 km/h užmiestyje bauda sumažėtų net per pus — iki 5-15 eurų (dabar yra 12-30 eurų), o gyvenamosiose zonose bauda kiltų iki 45-120 eurų.

  Pataisą užregistravo Seimo narys Mindaugas Puidokas. Jo nuomone, šiuo metu Lietuvoje baudų dydis priklauso nuo viršytų kilometrų skaičiaus, tačiau neatsižvelgiama į visuomenei keliamą grėsmę. 

  "Todėl šiuo įstatymo projektu yra siūloma diferencijuoti baudas už greičio viršijimą atsižvelgiant į vietą, kurioje yra viršijamas greitis", — teigia Puidokas.

  Gyvenamosiose zonose, kur daugiau pėsčiųjų, didėja rizika, kad įvykio metu bus padaryta didesnė žala. Gyvenamosiose zonose pėstieji, o ypač vaikai, gali elgtis neapdairiai, jiems iškyla didesnė grėsmė, kuomet vairuotojai stipriai viršija greitį šiose zonose.

  Tegai:
  greitis, Seimas

  Svarbiausios temos