22:58 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Jungtinio alpinistų klubo nariai įškels Lietuvos vėliavą vienoje iš Prancūzijos Alpių viršūnių – Mont Dolent

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Ministras Pirmininkas Sauliaus Skverelis susitiko su Jungtinio alpinistų klubo atstovais ir perdavė jiems Lietuvos vėliavą, kurią, valstybės atkūrimo 100 — mečio proga planuojama iškelti vienoje iš Prancūzijos Alpių viršūnių, praneša spaudos tarnyba.

  "Netrukus minėsime labai svarbią visai mūsų istorijai datą — Lietuvos atkūrimo 100 — metį.  Laisvę ir nepriklausomybę iškovoti gali tik drąsūs, ryžtingi, tėvynę mylintys žmonės. Tad labai simboliška, jog Lietuvos alpinistai nusprendė paminėti šią šventę iškeldami mums visiems brangią trispalvę Prancūzijos Alpėse", — sako Skverelis.

  Atsižvelgiant į kalnų būklę ir orų sąlygas, Lietuvos alpinistai šimtmečio proga  numato iškelti Lietuvos vėliavą vienoje iš Prancūzijos Alpių viršūnių — Mont Dolent, kurios aukštis 3,823 metrų. Ji  stūkso trijų valstybių Šveicarijos, Italijos ir Prancūzijos sankirtoje.

  Jungtinis alpinistų klubas (JAK) įkurtas 2007 metų pabaigoje, pernai atšventė savo dešimtmetį. Šiuo metu JAK vienija 16 narių, kurie yra aktyvūs alpinistai ir entuziastingi šio sporto propaguotojai.

  Tegai:
  Alpai, Lietuva

  Svarbiausios temos