02:24 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (329)
  25

  Didelė dalis Lietuvos gyventojų žino, kad vaisius ir daržoves valgyti sveika, o beveik devyni iš dešimties apklaustųjų supranta, kad sotieji riebalai didina infarkto ir insulto riziką

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Tyrimas, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti gyventojų informuotumą apie maisto produktus ir tinkamą jų pasirinkimą atskleidė, kad dauguma lietuvių domisi sveikos mitybos principais.

  Beveik pusė apklausos dalyvių nurodė, kad riebalų kiekį maiste reikia riboti: 88% žino, jog kieti gyvūninės arba augalinės kilmės riebalai didina infarkto ir insulto riziką, 48% pritarė teiginiui, kad jie didina vėžio riziką, o 46% — teiginiui, kad šios rūšies riebalai gali sukelti 2 tipo cukrinį diabetą.

  60% respondentų taip pat nurodė, kad sveikiau vartoti liesesnius pieno produktus, o pusė — kad transriebalai didina širdies ligų riziką. Kaip didelį sočiųjų riebalų kiekį turinčius produktus gyventojai dažniausiai nurodė margariną, virtas dešreles ir kiaulieną.

  Dauguma apklausos dalyvių įsitikusi, kad vaisius ir daržoves valgyti sveika. Be to, 79% apklaustųjų teisingai nurodė, kad organizmui reikalingų skaidulinių medžiagų daugiausia yra avižų kruopose, daržovėse (61%), ankštinėse daržovėse (59%).

  Lietuvos gyventojai tiap pat žino, jog didelis cukraus kiekis yra gaiviuosiuose gėrimuose,  leduose, o daug druskos yra bulvių traškučiuose, rūkytoje žuvyje ir maisto pramonės perdirbtuose mėsos produktuose

  Kaip maisto produktą, kuriame yra daugiausia kalcio, 44% respondentų teisingai įvardijo pieną, o iš duonos gaminių palankesne sveikatai nurodė viso grūdo duoną (67%).

  Tyrimą Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė "Spinter tyrimai" 2017 metų gruodžio 11-19 dienomis. Tyrimo metu buvo apklausti 1006 18-75 metų respondentai, priklausantys įvairioms Lietuvos gyventojų grupėms.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (329)

  Dar šia tema

  Tėvai gali kontroliuoti vaikų maitinimą ugdymo įstaigose
  Burokienė apie maisto kokybės skirtumą: lauksime atsakymų iš gamintojų
  Lietuvoje dažnai nelegaliai prekiaujama maisto produktais internetu
  Lietuva ribos transriebalų kiekį maisto produktuose
  Maisto produktų iš ES kokybę tiktrins ekspertai iš atsakingų institucijų
  Tegai:
  maisto produktai, tyrimas, Lietuva

  Svarbiausios temos