16:47 2019 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Varšuva, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos nacionalistai pranešė apie "naujos lenkų okupacijos" grėsmę

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  92 0 0

  Idėja pavadinti gatvę Vilniuje Lenkijos prezidento Lecho Kačinskio vardu reiškia naują polonizacijos bangą, mano "Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungos" atstovai

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Partijos "Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjunga" nariai pranešė apie "naują lenkų okupaciją", apie tai jie parašė savo Facebook paskyroje.

  Konjunktūrininkai
  © Sputnik / Edvinas Mamontovas

  Partijos nariai iškritikavo idėją pavadinti gatvę Vilniuje Lenkijos prezidento Lecho Kačinskio  (Lech Kaczyński) vardu. Šios iniciatyvos šalininkus nacionalistai pavadino "želigovskinininkais", primidami Lenkijos generolą  Lucianą Želigovskį, kuris 1920 metais užėmė Vilnių.

  Be to, partija teigia, kad Kačinskis "Lenkijos vardu taip ir neatsiprašęs už Lietuvos sostinės okupaciją, du dešimtmečius trūkusią lietuvių tautinę priespaudą, Armijos Krajovos vykdytą lietuvių genocidą".

  "Jei tai laikoma nuopelnais Lietuvai, tuomet belieka laukti Želigovskio ir Pilsudskių gatvių ir paminklų jiems atsiradimo visoje Lietuvoje", — sakoma partijos pareiškime.

  Anksčiau partija "Lietuvos lenkų rinkimų akcija — krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS) pasiūlė suteikti Kačinskio vardą bevardei gatvei Vilniaus senamiestyje šalia centrinio pašto pastato, jungiančiai Sirvydo gatvę ir Gedimino prospektą. LLRA-KŠS nariai mano, kad Kačinskis ypač palanki žiūrėjo į Lietuvą, pasisakė už strateginę partnerystę tarp dviejų šalių, buvo "Lietuvos ir Vilniaus krašto gerbėjas".

  Sausio mėnesį Vilniaus rajono Maišiagalos miestelyje centrinė aikštė prie Houvalto dvaro rūmų buvo pavadinta Kačinskio vardu. Be to, vasario 16 dieną prie Kunigo prelato Juzefo Obrembskio muziejaus bus įrengta paminklinė lenta.

  Kačinskis kartu su Lietuvos prezidentu Valdu Adamkumi puoselėjo Lietuvos ir Lenkijos strateginę partnerystę, drauge stiprino valstybių regioninę lyderystę, skatino lietuvių ir lenkų tautų tarpusavio supratimą ir bendrystę. Kačinskis dažnai lankėsi Vilniuje, buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine — aukščiausiu Lietuvos valstybės apdovanojimu.

  Lechas Kačinskis tragiškai žuvo 2010 metais. Jis kartu su žmona Marija ir beveik šimtu aukšto rango politikų, kariuomenės, dvasininkijos atstovų žuvo per lėktuvo katastrofą Rusijoje, Smolensko apylinkėse.

  Dar šia tema

  Maišiagaloje atsirado Lecho Kačinskio vardo aikštė
  Seimo narys: Lenkijos "nostalgiją" reikia panaudoti Lietuvos labui
  Lietuvos lenkai nori įamžinti Lecho Kačinskio atminimą Vilniuje ir Maišiagaloje
  Tegai:
  Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjunga, Lechas Kačinskis, Lenkija, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos