22:54 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Priekabiavimas, archyvinė nuotrauka

  Prokuratūra patikrins pranešimus dėl seksualinio priekabiavimo

  © Depositphotos /
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Lietuvoje seksualinis priekabiavimas yra baudžiamasis nusižengimas, už kurį numatyta bauda, laisvės apribojimas arba areštas

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Vilniaus apygardos prokuratūra atliks išsamų ir detalų patikrinimą, atsižvelgdama į viešojoje erdvėje skelbiamų pranešimų dėl galimai patirto seksualinio priekabiavimo mastą ir šiuose pranešimuose nurodomas aplinkybes, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Seksualinis priekabiavimas yra baudžiamasis nusižengimas, už kurį atsakomybė numatyta Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 152 straipsnyje. Už šį nusikaltimą numatyta bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

  Pagal šio straipsnio nuostatas, asmeniui negali būti priimtas apkaltinamasis nuosprendis, jeigu nuo baudžiamojo nusižengimo padarymo yra praėję treji metai. Tačiau senaties terminas skaičiuojamas tik nuo paskutinės išaiškintos nusikalstamos veikos. Tai reiškia, kad jeigu įrodoma, kad asmuo yra įvykdęs ir kitas nusikalstamas veikas, jam gali tekti atsakyti ir už tas, kurias jis įvykdė anksčiau nei prieš 3 metus.

  Kaltinimų, adresuotų visuomenės veikėjams, banga prasidėjo po to, kai "New York Times" pernai išspausdino straipsnį, kuriame JAV aktorės apkaltino Holivudo prodiuserį Harvey Weinstein seksualiniais priekabiavimais.

  Šią savaitę dvi Lietuvos gyventojos — Simona Biekšaitė ir Judita Juknelė — apkaltino režisierių, Lietuvos rusų dramos teatro vadovą Joną Vaitkų seksualiniu priekabiavimu. Vasario 6-ąją buvo išplatintas Vaitkaus atviras laiškas, kuriame visą atsakomybę jis primeta "Rusijos propagandos" kanalams — Sputnik Lietuva, baltnews.lt ir televizijos kanalui "Pirmasis Baltijos kanalas".

  Praėjusią savaitę dar vienas menininkas, dailininkas, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas Jonas Gasiūnas buvo apkaltintas priekabiavimu prie studenčių. Dėstytojas buvo laikinai pašalintas iš pareigų.

  Lapkritį aktorė Julija Steponaitytė paskelbė apie režisieriaus Šarūno Barto priekabiavimus, dėl to Vilniaus savivaldybė atėmė iš jo darbo studiją.

  Dar šia tema

  "Ne Rusijos pasamdyta agentė" apkaltino Vaitkų seksualiniu priekabiavimu
  Lietuvos rusų dramos teatro vadovas kaltinamas priekabiavimu
  VDA rektorius iš pareigų atleido priekabiavimu kaltinamą psichologą
  Seksualiniu priekabiavimu apkaltintas Pūkas atsisakė Seimo nario mandato
  Seimo nariui Pūkui pareikšti įtarimai dėl seksualinio priekabiavimo
  Tegai:
  seksualinis priekabiavimas, Generalinė prokuratūra, Lietuva

  Svarbiausios temos