18:50 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (247)
  74

  Nemuno saloje iškils daugiafunkcis vandens sporto centras su 50 metrų ilgio baseinu ir SPA zona; šiltuoju metų laiku, planuojama, baseino erdvės bus transformuojamos į atviras lauko erdves

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Kaune esančioje Nemuno saloje, "Žalgirio" arenos pašonėje, iškils daugiafunkcis vandens sporto centras, kuris po savo stogu talpins ne tik olimpinio dydžio baseiną, bet ir SPA zoną, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pagal architektų pasiūlytą viziją, statinį ketinama integruoti į natūraliai susiformavusį salos reljefą. Dar vienas išskirtinis sprendimas yra susijęs su šiltuoju metų laiku, kuomet baseino erdves būtų galima transformuoti į atviras lauko erdves.

  Dar prieš dešimtmetį pradėjus trejus metus trukusias "Žalgirio" arenos statybas buvo svarstymų, jog šalia galėtų iškilti arenos funkcijas papildantis statinys.

  Tiesa, tuomet dėl lėšų stygiaus tokių planų buvo atsisakyta, bet statinį projektavusių architektų iniciatyva į vakarinę arenos pusę buvo atvestos būsimai plėtrai skirtos komunikacijos. Šiandien tai, apie ką anuomet nedrąsiai svajojo arenos architektai, Kaunas ruošiasi paversti realybe.

  "Visi Kaune esantys baseinai yra perpildyti. Niekas neabejoja, kad Kaunui reikia naujų baseinų. Analizuojant, kuriose miesto vietose jie galėtų atsirasti, paaiškėjo, kad didžiausiam skaičiui kauniečių būtų patogiausia pasiekti centre esantį objektą. Labai svarbu tai, kad kauniečių poreikis sutampa su arenos poreikiu", — teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Baseinas taps svarbia "Žalgirio" arenos dalimi

  Svarbiausiu daugiafunkcio vandens sporto centro akcentu neabejotinai bus tarptautinius reikalavimus atitinkantis 50 metrų ilgio, 10 takelių baseinas, greta kurio galėtų būti įrengtos 700 vietų tribūnos.

  Planuojama, jog statinys bus tiek fiziškai, tiek funkciškai sujungtas su "Žalgirio" arena. Pasak arenos vadovo Pauliaus Motiejūno, nauja sporto bazė leis išspręsti esminę problemą, neleidžiančią "Žalgirio" arenoje organizuoti svarbiausių pasaulinio lygio vandens sporto varžybų.  

  "Šis baseinas taps svarbia viso "Žalgirio" arenos komplekso dalimi. Tai bus daugiafunkcinis objektas, skirtas ne tik treniruotėms ir varžyboms, bet ir kauniečių laisvalaikiui. Tam bus skirtas SPA kompleksas, maitinimo ir kitoms paslaugoms skirtos erdvės. Vandens sporto centro statymas bus tolimesnė arenos plėtra arba, kitais žodžiais tariant, jos rekonstrukcija", — sakė "Žalgirio" arenos vadovas Paulius Motiejūnas.

  Planuojamas išskirtinis sprendimas

  Pasak Miliūno studijos architekto Aurimo Ramanausko, baseinas bus integruotas į vakarinėje arenos pusėje esantį reljefą.

  "Siekiant maksimaliai išsaugoti Nemuno salos žaliuosius plotus, planuojamas statinys išnaudos esamą reljefą, kuris susilies su statiniu ir taps jo želdintu stogu. Tai bus parko statinys, nekartojantis gretimai esančių miesto pastatų formų. Pagrindinių baseino patalpų orientacija bus į pietų pusę, į Nemuną. Tai suteiks galimybes vasaros sezono metu baseino patalpas transformuoti į atviras lauko erdves", — akcentavo architektas.

  Svarstoma galimybė greta baseino įrengti ir lauko čiuožyklą su stacionaria ledo šaldymo įranga, taip pat — krepšinio ir mini futbolo aikšteles, rūbines ir dušus Nemuno saloje sportuojantiems žmonėms bei vaikų žaidimų aikšteles.

  Siūloma, jog pastato energijos šaltiniai būtų atsinaujinantys. Tam būtų galima naudoti geoterminę šilumą, o vasaromis patalpoms vėsinti naudoti iš žemės imamą pasyvų šaltį. Vandeniui šildyti siūloma naudoti termodinamines saulės baterijas.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (247)
  Tegai:
  SPA zona, daugiafunkcinis vandens sporto centras, baseinas, Nemuno sala, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos