15:27 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  303

  Žmogaus teisių gynėja Oksana Bekerienė vadovavo "Pagrindinių teisių gynimo ir tyrimo centrui"; ji mirė, būdama 43 metų amžiaus

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Trečiadienį mirė žmogaus teisių gynėja, "Pagrindinių teisių gynimo ir tyrimo centro" vadovė, Lietuvos rusų  tautinės bendruomenės narė Oksana Bekerienė.

  Apie tai praneša Užsienyje gyvenančių rusų tėvynainių pasaulinė koordinavimo taryba.

  Kolegos ir draugai išreiškė užuojautą giminaičiams ir artimiesiems.

  "Nuoširdus ir atviras žmogus, tikras draugas, visada pasiruošęs paremti ir padėti, tokia ji liks mūsų atmintyje ir tų atmintyje, kuriems teko būti šalia jos", — parašė Lietuvos rusų tėvynainių koordinavimo tarybos pirmininkė Olga Gorškova.

  "Jos pastangų, rūpestingo elgesio su žmonėmis dėka, daugelis Lietuvoje gyvenančių Rusijos tėvynainių gavo realią pagalbą ir paramą", — pabrėžė Užsienyje gyvenančių tautiečių teisių apsaugos ir paramos fondo vykdantysis direktorius Igoris Panevkinas.

  Užsienyje gyvenančių rusų tėvynainių instituto direktorius Sergejus Pantelejevas sako, kad Bekerienė buvo profesionalė savo srityje, jos netektis tapo dideliu praradimu Lietuvos, Baltijos rusų bendruomenei ir visam rusų teisių apsaugos judėjimui.

  Asociacija "Pagrindinių teisių gynimo ir tyrimo centras" buvo įkurta 2013 metais. Centras įgyvendino daug projektų, susijusių su žmogaus teisių apsauga Lietuvoje. Centro vadovė Bekerienė buvo darbo grupės prie Lietuvos tautinių mažumų tarybos, kuri rengė įstatymą "Dėl tautinių mažumų", narė.

  Dar šia tema

  Mirė geriausias Lietuvos taekvondo kovotojas 19-metis Aurimas Klemas
  JAV mirė Rusijos slidininkas
  Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova
  Tegai:
  rusų mažuma, žmogaus teisių gynėjas, Oksana Bekerienė, Lietuva

  Svarbiausios temos