16:46 2019 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Kas šeštas lietuvis pasitiki Putino politiniais sprendimais

  AP Photo/Evan Vucci
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  7340

  Sociologų atlikta apklausa parodė, kad lietuviai beveik vienodai pasitiki Donaldo Trampo ir Vladimiro Putino politiniais sprendimais

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Rusijos prezidento Vladimiro Putino politiniais sprendimais pasitiki 449 600 lietuvių, tai 16% šalies gyventojų.

  Sociologinių tyrimų bendrovės "Norstat LT" tyrimas atskleidė, kad Putino sprendimais pasitiki 16%, nepasitiki 69% Lietuvos gyventojų, 15% neturi nuomonės. Tuo tarpu JAV prezidentu Donaldu Trampu pasitiki beveik tiek pat Lietuvos gyventojų — 16,1% apklaustųjų. Du trečdaliai — 66,6% juo nepasitiki, o 17,4% neturėjo nuomonės.

  Tačiau nepasitikėjimas Trampu nereiškia, kad lietuviai abejoja JAV kaip šalies politika, teigiama LRT reportaže.

  Žurnalistas reportaže teigia, kad lietuviai vienodai vertina Trampą ir Putiną, nes dauguma nepasitiki nei vienu, nei kitu. Tiksliau, jų gebėjimu priimti adekvačius sprendimus.

  Analitikai skelbia, kad reikšmingą nepasitikėjimą JAV prezidentu galima susieti su nuolatinėmis kontraversijomis, kurios yra stebimos socialiniame tinkle "Twitter" bei vėliau atsispindi žiniasklaidoje.

  Taip pat ekspertai pripažįsta, kad tai, jog Putinu pasitiki kas šeštas lietuvis, yra nemažas skaičius. O Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite visiškai pasitiki ir pasitiki 67%, nepasitiki ir visiškai nepasitiki — 27%, o nuomonės neturi 6% apklaustųjų.

  Tyrimų bendrovė "Norstat LT" pernai spalio 20 — lapkričio 13 dienomis tiesioginio interviu būdu apklausė tūkstantį gyventojų nuo 18 iki 74 metų.

  Anksčiau Užsienio reikalų ministerijos atlikta apklausa parodė, kad lietuviai kaip didžiausias grėsmes nacionaliniam saugumui vertina Rusiją ir Baltarusiją, o su Vašingtonu reikėtų palaikyti glaudžius ryšius.

  Be to, daugiau nei pusė Lietuvos piliečių palaiko idėją atnaujinti politinius kontaktus su Rusija, parodė tyrimų įmonės "RAIT" atlikta apklausa.

  Dar šia tema

  Putinui laimėjus rinkimus Rusija sustiprins savo įtaką pasaulyje
  Populiariausiu Latvijos televizijos politiku tapo Putinas
  Tegai:
  pasitikėjimas, apklausa, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Lietuva

  Svarbiausios temos