02:10 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės (28)
  98

  Žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją Pietų Korėjoje stebėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas penktadienį paskelbė 23-ąsias žiemos olimpines žaidynes atidarytomis per ceremoniją Pjongčange.

  Oficialioje atidarymo ceremonijoje Lietuvos atstovai žygiavo 15-i. Šalies vėliavą buvo patikėta nešti biatlonininkui Tomui Kaukėnui.

  Пхенчан 2018 Зимние Олимпийские игры, церемония открытия - Томас Каукенас из Литвы несет национальный флаг
  © REUTERS / Eric Gaillard
  Žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį taip pat stebėjo žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją Pietų Korėjoje.Pasak prezidentės, Lietuvos sportininkų dalyvavimas olimpiadoje rodo, kad turime puikių atletų, vertų pasaulinio lygio. Jų pasiekimai įkvepia kiekvieną iš mūsų ir garsina Lietuvos vardą pasaulyje.

  "Turime net 9 atletus, kurie tikrai kovos už Lietuvą ir pasiekimus. Kad ir kokie bebūtų rezultatai, savo rinktinę visada palaikome ir palaikysime. Olimpiados atidarymas šiame regione yra šventė, taika, draugystė. Tik švarus ir garbingas sportas yra vertas pripažinimo ir medalių", — sako prezidentė.

  Šeštadienį prezidentė lankysis olimpiniame kaimelyje, kur susitiks su Lietuvos olimpiečiais, stebės biatlonininkų olimpinį startą.

  Pjongčange startuos ir 9 Lietuvos sportininkai: Diana Rasimovičiūtė — biatlonas, Natalja Kočergina — biatlonas, Tomas Kaukėnas — biatlonas, Vytautas Strolia — biatlonas, Marija Kaznačenko — slidinėjimas, Mantas Strolia — slidinėjimas, Modestas Vaičiulis — slidinėjimas, Andrej Drukarov — kalnų slidinėjimas, Ieva Januškevičiūtė — kalnų slidinėjimas.

  Žiemos olimpinės žaidynės vyks jau 23 kartą. Šiemet 15 sporto šakų varžysis 3000 atletų iš 95 pasaulio šalių. Jie kovos dėl 102 medalių komplektų.

  Tarptautinis olimpinis komitetas gruodžio 5 dieną nušalino Rusijos olimpinį komitetą. Rusijos sportininkai galės dalyvauti Olimpiadoje tik kaip neutralūs sportininkai be Rusijos vėliavos ir himno. Jų statusas nubrėžtas kaip "Sportininkai-olimpiečiai iš Rusijos" su Olimpiados vėliava.

  Daugeliui pagrindinių Rusijos sportininkų be paaiškinimo uždrausta dalyvauti Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse.

  Olimpinės žaidynės Pjongčange vyks vasario 9-25 dienomis.

  Lietuvos sportininkai 2018 metų Žiemos olimpinėse žaidynėse
  © Sputnik /
  Lietuvos sportininkai 2018 metų Žiemos olimpinėse žaidynėse
  Temos:
  Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės (28)
  Tegai:
  olimpines žaidynes, Dalia Grybauskaitė, Pjongčangas, Pietų Korėja

  Svarbiausios temos