19:51 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Kompiuteris, archyvinė nuotrauka

  CERT apdorojo 54,4 tūkst kibernetinių incidentų

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1610

  Pernai Lietuvoje buvo matomos dvi didžiausios kibernetinio saugumo problemos ‒ kenkimo programinė įranga ir nesaugios informacinės sistemos, įskaitant interneto svetaines

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Pernai Lietuvos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT apdorojo 54 414 incidentų pagal pranešimus, gautus iš Lietuvos elektroninių ryšių paslaugų teikėjų, užsienio CERT tarnybų, atliekančių tarptautinius incidentų tyrimus, ir iš Lietuvos interneto naudotojų.

  Palyginti su 2016 metais (49 463 atvejai), kibernetinių incidentų užregistruota dešimtadaliu daugiau.

  Kaip rodo incidentų statistika, Lietuvoje matomos dvi didžiausios kibernetinio saugumo problemos — kenkimo programinė įranga ir nesaugios informacinės sistemos, įskaitant interneto svetaines. CERT-LT duomenimis, 2017 metais Lietuvoje kiekvieną mėnesį buvo fiksuojama apie 3 000 kompiuterių, kurie, savininkams nežinant, buvo valdomi nuotoliniu būdu.

  2017 metais informacinių sistemų užvaldymo incidentų užfiksuota 10 951, pernai — 10 673 atvejų. Prie šio tipo incidentų priskiriami užvaldyti įrenginiai, kurie naudojami kenkimo veikai, ir pažeistos, užvaldytos interneto svetainės. CERT-LT kiekvieną dieną užfiksuoja vidutiniškai po 10 naujų užvaldytų svetainių atvejų.

  Nuo rudens stebimas didėjantis užvaldytų svetainių naudojimas kriptovaliutoms generuoti. Populiarėjant kriptovaliutoms, itin aktyviai veikia ir išpirkos reikalaujančių virusų kūrėjai. Nuo šio viruso nukenčia tiek pavieniai naudotojai, tiek ir įmonės. 2017 metais kenkimo programinės įrangos incidentų užfiksuota 10 839 (2016 metais ‒ 11 212).

  Vis daugiau interneto naudotojų patiria didelių nuostolių dėl kibernetinių sukčiavimų. Apgaulingi el. laiškai iš neva įmonės vadovų, kuriuose pavaldinio prašoma atlikti "skubų pavedima", ir toliau buvo aktyviai platinami.

  2017 metais toliau daugėjo populiarių interneto svetainių klastojimo atvejų — CERT-LT ištyrė 1 237 pranešimus apie svetainių klastojimą. 2016 metais jų buvo 555. Piktavaliai kuria interneto svetainių klastotes siekdami iš to pasipelnyti. 2017 metais toliau buvo siuntinėjami el. laiškai, trumposios žinutės neva iš banko su nuoroda į banko tinklalapio klastotę.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė Briuselyje pasisakė už kibernetinį saugumą
  Lenkija už pusę milijono dolerių sukurs kibernetines pajėgas
  Tegai:
  kompiuteris, kibernetinis saugumas, Lietuvos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT, Lietuva

  Svarbiausios temos