18:13 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Muitininkas, archyvinė nuotrauka

  Muitininkai sulaikė 2,5 tonos degtinės "Kremliovskaja vodka"

  © Фото: finmin.lrv.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (214)
  3220

  Sulaikyti penki asmenys – Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir net Moldovos piliečiai, įtarti nelegalaus alkoholio gabenimu ir sandėliavimu

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Vasario 9 dieną patikrinę vieną iš Vilniaus Naujininkų gyvenamųjų namų, Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė beveik 2,5 tonas, įtariama, falsifikuotos degtinės "Kremliovskaja vodka", praneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

  Turėdami informacijos apie galimai sandėliuojamą nelegalų alkoholį, MKT pareigūnai penktadienį, netikėtai patikrino vieną iš Vilniaus Naujininkų rajono individualių gyvenamųjų namų. Namo kieme pareigūnai prie dviejų automobilių — krovininio "Man" ir mikroautobuso — užklupo besidarbuojančių asmenų grupę.

  Iš viso buvo sulaikyti 5 asmenys, turintys Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir net Moldovos pilietybes. Vyriškiai, panašu, kaip tik ruošėsi iškrauti atgabentą alkoholį — "Man" puspriekabėje prie palečių su alkoholio dėžėmis jau buvo pastatytas palečių gabenimo vežimėlis.

  Abiejose mašinose rastas didelis kiekis nelegalaus alkoholio — 2 480 litrų degtinės "Kremliovskaja vodka" ir "Vladimir Monomach". Preliminariais duomenimis, svaigalai veikiausiai falsifikuoti — visi buteliai be banderolių, šiuo metu muitinės laboratorijoje atliekama jų ekspertizė.

  MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

  Manoma, kad šis nelegalaus alkoholio krovinys į Lietuvą įvežtas iš Latvijoje veikiančio spirito fabriko.

  Analogišką falsifikuotų svaigalų siuntą — apie 2 tūkstančius tokios pat degtinės "Kremliovskaja vodka" muitinės kriminalistai Vilniuje sulaikė 2017 metų lapkritį. Alkoholį iš Latvijos į Vilnių atvežė Rusijos pilietis. Dar 3 tonas nelegalaus (manoma, irgi latviškos kilmės) spirito MKT pareigūnai 2017 metų gruodžio viduryje sulaikė Kaune.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (214)
  Tegai:
  muitininkai, kontrabanda
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos