23:07 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Poliklinika Vilniuje, archyvinė nuotrauka

  Gripo epidemijos metu pailgintas Vilniaus poliklinikų darbo laikas

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (33)
  19 0 0

  Iki kol oficialiai bus paskelbta gripo epidemijos pabaiga poliklinikos darbo dienomis šeimos, vidaus ligų bei vaikų ligų gydytojo paslaugas teiks iki 21 valandos, be to, žmonės gali kreiptis telefonu dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Kol sumažės gripo sergamumas ir oficialiai bus paskelbta gripo epidemijos pabaiga, sostinės sveikatos priežiūros įstaigos dirbs prailgintu darbo laiku, kad visi gautų reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Gripo epidemijos laikotarpiu poliklinikos eilinėmis darbo dienomis šeimos, vidaus ligų bei vaikų ligų gydytojo paslaugas teikia nuo 7:00 iki 21:00, o šeštadieniais nuo 8:00 iki 18:00.

  Darbo dienomis iškvietimai į namus yra registruojami iki 18:00, o šeštadieniais vykdomi iškvietimai į namus bei jų registracija iki 12:00. Vasario 16 dieną poliklinikos dirbs šeštadienio darbo grafiku.

  Stacionariose sveikatos priežiūros įstaigose yra ribojamas ligonių lankymas, taip pat sumažinamas planinių operacijų ir hospitalizuojamų ligonių skaičius, priėmimų skyriuose dirba daugiau darbuotojų.

  Gripo epidemijos metu kiekvienas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustas negaluojantis pacientas gali kreiptis telefonu į savo sveikatos priežiūros įstaigą dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo. Taip sutrumpėja pacientų eilės sveikatos priežiūros įstaigose.

  Praėjusią savaitę paskelbta gripo epidemija Vilniuje nesibaigė  - 19 mokyklų ir viename darželyje vis dar nevyksta užsiėmimai, o vasario 12 dienos duomenimis, sostinėje buvo užfiksuoti 174,69 sergamumo gripu atvejai 10 tūkstančiui gyventojų. Vaikų sergamumas gripu iki 17 metų amžiaus sudarė didžiąją dalį, tai yra, apie 62%, visų sergančiųjų.

  Jei ikimokyklinio ugdymo įstaigoje dėl gripo epidemijos yra nutraukta ugdymo veikla ir dėl to reikia prižiūrėti sveiką vaiką, tėvai gali kreiptis telefonu į gydymo įstaigą dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo.

  Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
  © Sputnik /
  Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
  Temos:
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (33)

  Dar šia tema

  Kaip atpažinti, tai gripas ar peršalimas
  Tegai:
  poliklinika, gripo epidemija, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos