17:25 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (337)
  69

  Paracetamolis yra plačiai naudojamas analgetikas, kuris turi karščiavimą mažinantį poveikį

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Paracetamolio pagrindu pagamintų vaistų vartojimas gali pažeisti reprodukcines funkcijas ir sukelti vaisiaus vystymosi problemų. Šie duomenys paviešinti žurnale "EBioMedicine".

  JAV mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 455 vyresni nei 18 metų savanoriai, o taip pat išanalizavo archyvinius 1880 Europos dvynių ir 1235 žmonių su afroamerikietiškomis ir ispaniškomis šaknimis tyrimo rezultatus.

  Jie nustatė, kad pas visus pacientus, kurie vartojo vaistus paracetamolio pagrindu, pastebėtas lytinių hormonų išsekimas, lygiavertis organizmo senėjimui hormonų lygiu 35 metais.

  Kaip teigiama straipsnyje, šis klinikinis vaizdas gali sukelti placentos disfunkciją ir sutrikdyti lytinę funkciją. Be to, paracetamolio vartojimas nėštumo metu gali sukelti embriono nervų sistemos vystymosi problemų.

  Tuo pačiu metu Kalifornijos San Diego universitete nurodo, kad tyrimas buvo atliktas stebėjimo metodu ir parodė tik padidėjusią hormonų išsekimo riziką pacientams, vartojantiems šį vaistą. Tačiau norint kalbėti apie priežasčių ir pasekmių ryšį, reikia papildomų klinikinių tyrimų, kuriuose dalis savanorių vartos paracetamolį, o kiti — placebą.

  Paracetamolis yra plačiai naudojamas analgetikas, kuris turi karščiavimą mažinantį poveikį. Vakarų šalyse šis vaistas vadinamas Acetaminophen (APAP).

  Temos:
  Medicina ir sveikata (337)

  Dar šia tema

  Lietuvos mokslininkai sukūrė rankų drebulį mažinantį prietaisą
  Mokslininkai nustatė, kad druska gali sukelti silpnaprotystę
  Mokslininkai nustatė, kad susituokę žmonės yra laimingesni nei vienišiai
  Mokslininkai papasakojo, kada įprotis daryti asmenukes tampa liga
  Mokslininkai įvardijo artėjančios mirties požymius
  Tegai:
  moksliniai tyrimai, vaistai

  Svarbiausios temos