17:41 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Andrzejus Duda, archyvinė nuotrauka

  Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda atvyksta į Lietuvą

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Lenkijos vadovas dalyvaus Nepriklausomos valstybės atkūrimo 100-mečio iškilmėse ir susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Į Lietuvą vasario 16 dieną atvyksta Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, praneša prezidentūros spaudos tarnyba.

  Lenkijos vadovas kartu su kitų šalių bei Europos Sąjungos lyderiais dalyvaus Nepriklausomos valstybės atkūrimo 100-mečio iškilmėse ir vasario 17 dieną, 11:00, susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite. Lietuvos ir Lenkijos prezidentai aptars dvišalio bendradarbiavimo stiprinimą saugumo, ekonomikos, energetikos ir transporto srityse.

  "Lietuvos ir Lenkijos gynyba yra glaudžiai susijusi. Todėl susitikime daug dėmesio bus skirta "Suvalkų koridoriaus" apsaugojimo, regioninės oro gynybos ir karinio mobilumo klausimams, bendradarbiavimui atremiant kibernetines grėsmes", — sakė Grybauskaitė.

  Pasak prezidentės, bus kalbama, kokių papildomų kolektyvinės gynybos priemonių būtina siekti NATO viršūnių susitikime liepą. Valstybių vadovai taip pat aptars elektros tinklų sinchronizaciją ir dujotiekio "GIPL" projekto įgyvendinimą, Astravo AE ir "Nord Stream 2" dujotiekį.

  Susitikime bus aptartas ir dvišalis bendradarbiavimas ekonomikos srityje. Jau dabar Lietuvą su Lenkija sieja intensyvūs verslo ryšiai. Ši šalis yra trečia pagrindinė Lietuvos prekybos partnerė ir 6-a didžiausia investuotoja.

  Dar šia tema

  Kaip Lenkija šantažuoja Lietuvą
  Lenkijos premjeras laiko Rusiją didžiausia grėsme jo valstybei
  Tegai:
  Andrzejus Duda, Dalia Grybauskaitė, Lenkija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos