16:14 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis (45)
  61

  Spektaklį vaikams "Žalia gyva", žaismingai ir interaktyviai pasakojantį Vilniaus bei visos Lietuvos istoriją, galės pamatyti apie penkis tūkstančius moksleivių

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Artėjant Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui, sostinės savivaldybėje vaikai buvo pakviesti į nemokamą spektaklį "Žalia gyva", praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Tai vienas iš valstybės šimtmečio Vilniuje renginių akcentų. Nemokamai spektaklis sostinės vaikams bus parodytas 46 kartus. Spektakliai pradinukams bus rodomi tiek mokyklose, tiek savivaldybėje ir juose apsilankys apie penkis tūkstančius moksleivių. 

  Spektaklis vaikams "Žalia gyva" sukurtas pagal tikras Vilniaus istorijas:  jame žaismingai ir interaktyviai pasakojama Vilniaus bei visos Lietuvos istorija — nuo kunigaikščio Gedimino laikų. Pradinių klasių moksleiviams kūrybiškai ir įdomiai papasakojamos skirtingų tautybių mažųjų vilniečių gyvenimo akimirkos, svarbiausi istoriniai įvykiai.

  Spektaklis vaikams Žalia gyva
  Spektaklis vaikams "Žalia gyva"

  "Sveikinu ir džiaugiuosi, kad šiandien galėsite pasižiūrėti spektaklį, kurį Vilniaus vaikai galės pamatyti daugiau negu keturiasdešimt kartų: visus šiuos metus kalbėsime apie tai, kaip Lietuva iš naujo atkūrė savo nepriklausomybę, kas buvo nuveikta per šimtą metų. Apie tai galėsite išgirsti ne tik jūs, bet ir daug jūsų draugų. Tegul ši žinia sklinda per Vilnių!"  — sveikindamas apie tris dešimtis "Vilnios" pagrindinės mokyklos pradinukų kalbėjo savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas.

  Spektaklį vaikams  sukūrė "Teatriukas". Inscenizacijos autorė ir režisierė —  Agnė Sunklodaitė, kompozitorius —  Žilvinas Ramanauskas. Vaidina: Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas. Spektaklio pastatymą parėmė Lietuvos kultūros taryba. 
  2016 metais Varėnoje vykusiame VII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje šis spektaklis pripažintas geriausiu spektakliu vaikams.

  Temos:
  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis (45)

  Dar šia tema

  Vilniuje pristatoma Lietuvos 100-mečiui skirta moksleivių atvirlaiškių paroda
  Tegai:
  spektaklis vaikams, moksleiviai, spektaklis "Žalia gyva", Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos