17:23 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Lietuvos policija, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos policija rengia nelegalios prekybos alkoholiu patikrinimo reidus

  © Photo: Facebook / Andrius Kubilius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48 0 0

  Kauno apskrityje įvykusio reido laimikis: socialiniame tinkle alkoholiu prekiavęs jaunuolis ir du vyrai, kurie iš viešojo maitinimo įstaigos po aštuntos valandos vakaro išsinešė alkoholio, bus nubausta ir pati ši maitinimo įstaiga

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Šį savaitgalį Kauno apskrities policijos pareigūnai, bendradarbiaudami su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento darbuotojais, tikrino, kaip laikomasi nuo šių metų pradžios įsigaliojusių Lietuvos alkoholio kontrolės įstatymo pasikeitimų, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

  Prevencinės priemonės metu buvo tikrinamos ne tik tos vietos, kuriose prekiaujama alkoholiu, bet ir reaguota į socialiniuose tinkluose pasirodančius skelbimus apie nelegalią prekybą alkoholiniais gėrimais.

  Vykdant policinę priemonę nustatytas 19-metis jaunuolis, socialinio tinklo Facebook pagalba prekiavęs alkoholiu. Dėl to vaikinui gresia administracinė atsakomybė.

  Už alkoholinių gėrimų vartojimą ar turėjimą, kai tai daro jaunesni negu dvidešimt metų ir už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo nustatyta tvarka pažeidimo gresia bauda iki 150 eurų.

  Socialiniame tinkle alkoholiu prekiavusio jaunuolio skelbimas
  Socialiniame tinkle alkoholiu prekiavusio jaunuolio skelbimas

  Taip pat prevencinės priemonės metu atlikti patikrinimai prie penkių ūkio subjektų, prekiaujančių alkoholiniais gėrimais. Vienoje iš viešojo maitinimo įstaigų Šilainiuose nustatyta, kad nesiimama pakankamų priemonių, jog po 20:00 alkoholis nebūtų išnešamas iš viešojo maitinimo įstaigos. Dėl to pradėta administracinio nusižengimo teisena. Dviems vyrams šioje viešojo maitinimo įstaigoje įsigijusiems alkoholinių gėrimų ir jį išsinešusiems iš ten, dėl to buvo pradėtos administracinių nusižengimų teisenos.

  Pareigūnai primena, kad viešojo maitinimo vietose įsigytų alkoholinių gėrimų išnešimas iš viešojo maitinimo vietų pirmadieniais-šeštadieniais nuo 20:00 iki 10:00 bei sekmadieniais nuo 15:00 iki 10:00 užtraukia baudą nuo 14 iki 30 eurų.

  Tokias prevencines priemones pareigūnai aktyviai vykdys ir toliau.

  Dar šia tema

  Seimo nariai siūlo legalizuoti naminės degtinės gamybą
  Seimo nariai siūlo leisti jaunimui gerti nors šampaną
  Grybauskaitė patvirtino "sausą įstatymą"
  Tegai:
  policijos reidai, nelegali prekyba alkoholiu, Kauno apskritis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos